Euroakadeemias algas õppeaasta tudengitele murelikult ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Erakõrgkoolis Euroakadeemia algas õppeaasta paljudele tudengitele murelikult, sest kool ei saanud kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuurilt akrediteeringut.

Tudengid on akrediteeringu puudumisest meediast kuulnud, kuid täpsemat infot neil polnud. Euroakadeemia rektori Jüri Martini sõnul kaebab kool otsuse edasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskpäevasele aktusele jalutanud Euroakadeemia tudengid, kellega "Aktuaalne kaamera" rääkis, olid küll kuulnud negatiivsest akrediteeringu otsusest, kuid ei osanud öelda, kuidas see nende õpinguid mõjutab.

Kaameraväliselt suhtles "Aktuaalne kaamera" mitme teadmatuses tudengiga. Näiteks viimast õppeaastat alustanud neiuga Ukrainast ja noormehega Venemaalt, kes olid mures õpingute lõpetamise pärast. Kaamera ees ei julgenud rääkida aga ei nemad ega teised tudengid. Seda enam, et kooli ees pidas ranget korda töötaja, kes keelas tudengitel meediaga suhelda ja suunas neid kohati majast välja ka teisest uksest.

Euroakadeemia rektor Jüri Martin ütles, et kool kasutab igal juhul õigust kaevata kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuuri otsus edasi.

"Me ei ole sellist ostust keegi langetanud, et aitab, seda ei ole. Võimalused on tegutseda edasi, nii kaua kuni juriidiline õigus on, miks me peaksime teistmoodi tegema," põhjendas ta.

Kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuur andis oma otsusega Euroakadeemia kvaliteedile negatiivse hinnangu.

Edasi liigub kooli saatus haridusministeeriumi kätte, mis peab otsustama, kas anda koolile kaks aastat ajapikendust vigade parandamiseks või võtta neilt õppeõigus ära.

Küsimusele, kas Euroakadeemial on plaanis välja toodud puudusi parandada, vastas rektor Martin järgnevalt: "No kõigepealt vaidleme, need, mis on õiged märkused, need loomulikult parandame, see mis õige ei ole, seda pole mõtet parandada."

Haridusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand nentis, et kindlasti on üliõpilastel mure, et kuidas olukord lõpuks laheneb. "Me ei saa siin seda muret päriselt kõrvaldada. Aga isegi, kui õppeõigustest jääb kõrgkool ilma, siis peab kõrgkool koostöös riigiga leidma variandid, kuidas nad saaksid edasi õppida," märkis Reimand.

Kuni Euroakadeemia kohta ei ole tehtud otsust neilt õppeõigus ära võtta, tohib kool tegevust jätkata nagu seni.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: