Haridusministeerium peab ootamatult uue asekantsleri leidma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Reimand.
Indrek Reimand. Autor/allikas: Sander Hiire (Eesti Teadusagentuur) / Wikimedia

Haridus- ja teadusministeerium teatas tänavu juunis, et tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul valiti kõrghariduse, teaduse ja keelepoliitika asekantsler Indrek Reimand sellele kohale ka järgmiseks ametiajaks, kuid mõne päeva eest teatas Reimand, et ei soovi asekantslerina jätkata.

Riigikantselei kuulutas asekantsleri kohale konkursi välja juba selle aasta jaanuaris. Juuni lõpus teatas haridus- ja teadusministeerium, et konkurss on lõppenud ning minister Mailis Reps kinnitas tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul Reimandi asekantsleriks ka järgmiseks ametiajaks.

Tema uus ametiaeg pidanuks algama 2019. aasta alguses, kuid mõne päeva eest teatas Reimand kolleegidele, et lahkub uuest aastast ministeeriumist.

"Vahepeal on Reimand jõudnud selleni, et on otsustanud siiski mitte uueks ametiajaks sellele kohale jääda," selgitas haridusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Tarmu Kurm ERR-ile. "Nagu ikka, mõtted muutuvad ja seetõttu on ta lihtsalt teatanud, et lahkub uue aasta algusest ministeeriumi teenistusest."

Ta lisas, et riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus on asunud uue asekantsleri otsingutele.

Reimand on haridusministeeriumis töötanud alatees 2005. aastast ning olnud kõrghariduse, teaduse ja keelevaldkonna asekantsler alates 2012. aastast.

Seda, kas uus asekantsler jõutakse leida juba jaanuariks, ei osanud Kurm öelda, kuid ta märkis, et mingit auku ministeeriumis kindlasti ei teki, sest kui asekantslerit selleks ajaks ei leita, täidab tema kohuseid kas praegune teadusosakonna, kõrghariduse osakonna või keeleosakonna juhataja või hoopis mõni teine asekantsler.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: