Ukraina mälestas Ilovaiski veretöö ohvreid ({{commentsTotal}})

Sajad inimesed kogunesid kolmapäeval Kiievi kesklinnas, mälestamaks neid kes langesid nelja aasta Ida-Ukraina relvakonflikti ühes veriseimas lahingus.

Kiievi sõnul langeb veresauna peamine süü raskelt relvastatud Vene vägedele, kes aitasid nn separatistidel 2014. aasta augustis Ilovaiski linnas Ukraina sõdurid ümber piirata.

Lahingus hukkus Kiievi andmetel vähemalt 366 Ukraina sõdurit, üle 450 sai vigastada, 300 võeti vangi ja 84 jäid kadunuks.

Enam kui nelisada inimest kogunes kolmapäeval Venemaa suursaatkonna ette, asetades sinna sadu valgeid riste tapetud Ukraina sõdurite portreedega ja piserdades neid räigete tapatalgute sümboliseerimiseks punase värviga.

Ilovaiskis ellu jäänud Ukraina sõdurid tulid avaldama austust oma relvavendadele, hoides käes sinikollaseid rahvuslippe.

Mõne aktivisti käes võis näha Vene presidendi Vladimir Putini portreed kirjaga "Sõja nägu".

"Iga katkenud elu on Vene agressori kuritöö, mis ei jää kindlasti karistuseta," kirjutas Ukraina president Petro Porošenko oma veebilehel.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: