Paide riigigümnaasiumis alustas õpinguid 177 noort

Paides avatud riigigümnaasiumis alustas õpinguid 177 noort. Kool on 14. omataoliste seas Eestis.

Kuigi asutamislepingu allkirjastamisest kooli avamiseni kulus asukohavaidluste tõttu kuus aastat, töötatakse esialgu siiski laenatud ruumides kutseõppurite ja erivajadustega lastega ühe katuse all, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Paide Gümnaasiumi direktor Urmo Reitav tuli Paidesse kooli juhtima väga suurte plaanidega.

Haridusministeeriumi koolivõrgu juhi Kalle Küttise sõnul algab Paide riigigümnaasiumi päris oma kodu ehitamine ja renoveerimine tuleval aastal.

"Tulin väga ambitsioonika plaaniga siia ja ma tegelikult ei ole alla andnud. Ma tahan sama ambitsioonikalt edasi liikuda ja teha väga-väga hea kool siia. Kool, kus keskmes on õppija. Tõepoolest, see ei ole mitte ainult sõnakõlks, vaid tegelikult me soovime võimalikult individuaalselt jõuda õppijani, tema vajaduste, tema huvideni. Ja kui neid huvisid ja vajadusi ei ole veel, siis me püüame need ühiselt välja selgitada. Ehk et õppimise koht on kool ja meie oleme siin kõrval nii öelda selle arengu toetajad," selgitas Reitav.

Kui kindel on aga praegu, et Paide riigigümnaasium ikka saab omale uue koolihoone Posti tänaval?

"Praeguse seisuga vaadeldes projekteerimise seisu, loodame ikkagi järgmisel aastal kopa maha lüüa," lausus haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu juht Kalle Küttis ja lisas, et praegu on plaanis uus maja avada 2021. aastal.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: