Seenehooaeg toob taas päästeoperatsioonid metsa eksinud inimeste leidmiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sügisene seene- ja marjahooaeg toob alati kaasa ka metsa eksinud inimesed ning sellega seoses ka ulatuslikud otsingu- ja päästeoperatsioonid. Möödunud nädalal otsiti metsast juba seitset kadunud inimest, kellest tänaseks on kõik elusalt ja tervelt leitud.

Pühapäeval veidi enne keskpäeva helistas häirekeskusesse mees, kes teatas, et on koos naisega sohu eksinud. Koordinaatide järgi olid seenelised niivõrd märjal ja soisel alal, et turvalisem oli neile appi saata lennusalga kopter. Nii vintsis kopter naise, tema mehe ja seeneanumad pardale ning pani seenelised kuival põllul maha, kust politseipatrull nad omakorda tee äärde jäetud autoni toimetas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ööst jalgupidi märjas soos päästis neid inimesi sel korral lisaks kopterile laetud mobiiltelefon.

Politsei rõhutas, et metsa minnes tuleb sellest kindlasti lähedastele teada anda ja veel parem, kui metsa ei minda üksi. Kindlasti tasub meelde jätta, kust metsa sisenetakse või kuhu jääb maha auto. Kindlasti tuleks ennast pühendada siis seentele, marjadele ja looduse nautimisele, mitte internetis surfamisele, rõhutas politsei.

Metsa minnes võiks põhitõed meeles olla: esiteks seljas peaks olema midagi erksavärvilist, teiseks kaasas võiks olla laetud mobiiltelefon, ja kolmandaks, helistada tuleks kohe, mitte oodata pimedat.

"Kõige markantsem juhtum oligi möödunud nädalal, kus inimene oli praktiliselt ööpäeva metsas ja helistati meile alles järgneval hommikul, kuna inimene ei julgenud õhtul nii hilja 112 tülitada. Meie ikkagi töötame ööpäevaringselt ja oleme inimeste jaoks tööl. Kui inimene jääb kadunuks metsa ja te teate sellest, siis olge nii head ja teatage meile enne kui pimedaks läheb. Klassikalised juhtumid on need, kui päike läheb looja ja alles siis julgetakse helistada 112 ja meie hakkame otsima juba kottpimedas," rääkis põhja prefektuuri operatiivjuht, kriisireguleerija Janek Laaneväli.

Harjumaal Sauel kadus möödunud neljapäeval seenele läinud 90-aastane vanahärra, kellega lähedased ei saanud alates keskpäevast ühendust.

Otsingule kaasati nii vabatahtlikud, politseikoerad kui ka termokaameraga varustatud droon. Hetk, kui õhtupimeduses kella 22 paiku droonipildil metsamassiivi sees üks tumedam laik esile tuli, oli rõõmustav kõigile. Siiski droonile, kui imevahendile lootma jääda ei saa.

"Kui meil ikkagi on väga suur metsamassiiv, mis tuleb üle kontrollida, meil ei ole õrna aimugi, kus piirkonnas see inimene on, siis drooniga on ikkagi suhteliselt nõela otsimine heinakuhjast. Lisaks sellele näitab drooni soojuskaamera ära absoluutselt kõik metsloomad selles metsas, mida tuleb ükshaaval kontrollida," selgitas Laaneväli.

Oluline on veel meeles pidada, et kui abi on kutsutud, tuleks kindlasti jääda paigale.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: