Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Märtsis suurenes turistide hulk aastaga viis protsenti

Turistid Tallinnas Raekoja platsil.
Turistid Tallinnas Raekoja platsil. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majutusettevõtetes peatus tänavu märtsis 239 000 sise- ja välisturisti ehk viis protsenti enam kui mullu märtsis, suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 133 000 välisturisti ehk viis protsenti rohkem kui eelmise aasta märtsis, teatas statistikaamet.

Soomest, Venemaalt ja Lätist saabus märtsis 92 000 turisti ehk 69 protsenti välisturistidest.

Läti ja Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes vastavalt 10 protsenti ja 39 protsenti rohkem kui aasta varem, Soome turiste aga 10 protsenti vähem. Samuti saabus rohkem turiste mitmest Euroopa ning Aasia riigist.

72 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinnasse. Pärnu ja Tartu majutusettevõtetes peatus vastavalt kaheksa protsenti ja viis protsenti välisturistidest. Kuus protsenti välisturistidest peatus ka Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 107 000 ehk viis protsenti rohkem kui eelmise aasta märtsis. Siseturistide ööbimiste arv suurenes neli protsenti, mis tähendab, et siseturistide ööbimiste kestus majutusettevõtetes veidi lühenes.

63 protsenti siseturistidest olid puhkuse- ja 23 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 27 protsenti, Pärnu maakonnas 17 protsenti, Tartu maakonnas 14 protsenti ja Ida-Viru maakonnas 11 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Märtsis pakkus külastajatele teenust 957 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 45 000 voodikohta. Täidetud oli 40 protsenti tubadest ja 31 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 35 eurot ehk ühe euro võrra rohkem kui eelmise aasta märtsis. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 40 eurot, Tartu maakonnas 34 eurot ja Pärnu maakonnas 29 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: