Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Välisturistide arv vähenes juunis aastaga kolm protsenti

Turistid Tallinna vanalinnas
Turistid Tallinna vanalinnas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Majutusettevõtetes peatus tänavu juunis 372 700 sise- ja välisturisti ehk sama palju kui eelmise aasta juunis. Suurenes siseturistide ja vähenes välisturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 231 400 välisturisti ehk kolm protsenti vähem kui eelmise aasta juunis, teatas statistikaamet.

Lätist, Soomest ja Venemaalt saabus 119 100 turisti ehk enam kui pool välisturistidest. Läti ja Soome turiste peatus majutusettevõtetes vastavalt kolm ja viis protsenti vähem kui eelmisel aasta juunis.

Soome turistide arv vähenes viiendat kuud järjest eelmise aasta sama kuuga võrreldes.

Rohkem turiste saabus Venemaalt, Saksamaalt, Leedust, Poolast, Suurbritanniast ja mitmetest teistest Euroopa riikidest. Aasia riikidest saabus juunis neli protsenti vähem turiste kui aasta tagasi samal kuul.

64 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinnasse. Pärnu majutusettevõtetes peatus 11 protsenti ja Tartu majutusettevõtetes seitse protsenti välisturistidest ning neli protsenti Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes. 73 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 21 protsenti tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 141 300 ehk viis protsenti rohkem kui juunis aasta varem.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 40 eurot ehk ühe euro võrra rohkem kui eelmise aasta juunis.

Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 50 eurot, Tartu maakonnas 36 eurot, Pärnu maakonnas 34 eurot ning Ida-Viru maakonnas 33 eurot.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: