Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

NYT arvamusartiklis kirjutab väidetav tippametnik kaosest Valges Majas

Anonüümne Valge Maja ametnik kirjutas The New York Times'is arvamusartikli, milles kirjeldas, kuidas administratsiooni liikmed üritavad president Donald Trumpile vastu töötada, et riiki hullemast päästa. Trump nimetas artikli autorit riigireeturiks.

New York Times'i arvamusartikkel "Ma olen osa vastupanuliikumisest Trumpi administratsioonis" ilmus ajal, kui president Donald Trump oli juba niigi suure tule all Bob Woodwardi peagi ilmuva raamatu tõttu, vahendasid ERR-i teleuudised

Sarnaselt Woodwardi raamatule kirjeldas anonüümseks jääda sooviv Valge Maja vanemametnik, kuidas administratsiooni töötajad üritavad ohjeldada hooletut ja amoraalset presidenti. Samuti kirjutas ta, et kabineti liikmed kaaluvad põhiseaduslikke võimalusi Trumpi ametist kõrvaldamiseks.

Vabariiklasest senaator ja tuntud Trumpi-kriitik Bob Corker ütles, et mitte miski selles artiklis ei üllatanud teda. "Ma arvan, et kõik on esimesest päevast peale arvanud, et see olukord on selline," nentis ta.

President nimetas arvamusartikli autorit riigireeturiks ning lisas, et New York Times peaks ta rahvusliku julgeoleku kaitsmiseks valitsusele välja andma. "Meil on keegi, nagu mina ütlen, läbi kukkunud New York Times'is, kes räägib, et ta on Trumpi administratsiooni vastupanuliikumises. See on see, millega peame tegelema - ebaausa meediaga." 

Politico kirjutab, et kohe pärast New York Timesi artikli ilmumist üritati Valges Majas autorit välja selgitada ning aru saada, kas ta töötab presidendi otseses läheduses või mõnes riigiametis.

Artiklist võis välja lugeda vihjeid. Autor keskendus peamiselt välispoliitikale ning kaubandusele. Seetõttu spekuleeritakse, et ta võib töötada rahvusliku julgeoleku nõukogus, välis- või kaitseministeeriumis.

Pikemaid ülevaateid arvamusartiklist ja selle vastukajast on teinud näiteks Politico (SIIN ja SIIN), The Hill, BBC, Vox (SIIN ja SIIN).

Toimetaja: Maria-Ann Rohemäe, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: