USA-s ilmub järjekordne Trumpile halba varju heitev raamat

Foto: Mark Lennihan/AP Photo/Scanpix

USA-s ilmub peagi järjekordne raamat, mis heidab halba varju president Donald Trumpile.

Washington Posti legendaarne ajakirjanik Bob Woodward kirjeldab oma raamatus "Hirm - Trump Valges Majas", kuidas presidendi lähikondlased üritavad kontrollida tema äkilist iseloomu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Raamatu andmetel varastavad Trumpi nõunikud presidendi laualt dokumente, et ta neid ei näeks ja allkirjastaks. Samuti kirjutab Woodward, et kaitseminister James Mattise sõnul on presidendil viienda või kuuenda klassi lapse mõistus.

Trumpi arvates on tegemist järjekordse halva raamatuga ning tema sõnul on Woodwardil olnud varemgi usutavusega probleeme.

ERR-i USA korrespondent Maria-Ann Rohemäe ütles, et eelnevatest Trumpi kohta kirjutatud raamatutest erineb Woodwardi oma selle poolest, et tema ei ole Valge Maja endine töötaja.

"Bob Woodward on väga legendaarne ajakirjanik ja teda austatakse väga palju USA-s. Ta on kirjutanud raamatuid ka näiteks president George W. Bushi ja Barack Obama administratsioonist. Muuseas, Obama administratsioon oli nõus temaga koostööd tegema just sellepärast, et Woodwardil oli erinevaid dokumente, mis oleks võnud Obamale halba varju heita," rääkis Rohemäe.

"Trumpile ta ligi ei pääsenud, küll aga intervjueeris kokku sadu minuteid Valge Maja endisi ja praeguseid ametnikke, lisaks ministeeriumite töötajaid, kellel oli ligipääs koosolekutele. Tal on koosolekute märkmeid, isiklikke märkmikke ja valitsuse dokumente," lisas korrespondent.

Rohemäe sõnul on Woodwardi raamatus väljaütlemised Trumpi kohta veel plahvatuslikumad kui varasemates raamatutes.

Valge Maja on öelnud, et Woodwardi raamat on täielik vale ja väljamõeldis ning ka kaitseminister James Mattis on lükanud ümber väited selle kohta, mida ta raamatus Trumpi kohta on öelnud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: