Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA-s tuli müügile raamat Trumpi esimesest aastast presidendina

Ameerika Ühendriikides tuli kavandatust varem müügile ajakirjaniku Michael Wolffi raamat Donald Trumpi esimesest presidendi-aastast. President eitas, et on andnud Wolffile raamatu jaoks intervjuu ning taotles advokaatide abiga raamatu müügi keelustamist. Raamatus kõlavad väited nagu peaksid Trumpi nõunikud riigipead lollpeaks ja idioodiks.

Väljaande USA Today poliitikatoimetaja Michael Wolffi raamatu pealkiri on laenatud Trumpilt endalt, kui ta sõnasõjas Põhja-Korea liidriga lubas viimasele kaela saata tuld ja raevu. "Tuli ja Raev: Trumpi Valges Majas" pidi ilmuma 9. jaanuaril, aga kuna eelreklaam ajas Trumpi endast välja ja tema advokaadid proovisid selle ilmumist takistada, siis tuli raamat müüki reede hommikul. Raamatus on kirjeldatud kaost Valges Majas Trumpi esimeste kuude jooksul, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Michael Wolffi kinnitusel andis president Trump talle kirjutamise ajal intervjuu, kuid seda on Trump eitanud. President lisas oma säutsus, et andis Wolffile totaalse keelu Valgesse Majja. Wolffi kinnitusel sai ta presidendiga vestelda umbes kolm tundi, iseasi muidugi, kas Trump mõistis, et tegemist on intervjuuga.

Ajakirjaniku tööandja USA Today tõstis esile, et Trumpi eksnõunik Steve Bannon andis Wolffile kõrge tasemega loa liikuda Valges Majas juba siis, kui Trump ei olnud veel ametisse vannutatud. Tänu sellele sai Wolff korduvalt vestelda Trumpiga igapäevaselt kohtunud töötajatega.

"Annan edasi ühe kirjelduse, mida kõik räägivad. Nad kõik ütlevad, et Trump on nagu laps. Ja selle all mõeldakse vajadust kohese tunnustuse järele. Kõik keskendub talle," ütles Wolff.

Wolffi sõnul on kõrgemad ametnikud Trumpi lollpeaks ja idioodiks kutsunud.

Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders pidi ülemust kaitsma ja kinnitas, et president ei rahuldanud Wolffi korduvaid intervjuupalveid. Kogu raamat on tema sõnul valede jada.

"See on täielik tabloidilik kuulujutt, täis petlikke ja valelikke väiteid. Arutage seda presidendi advokaatidega, kuidas see kohtus paistab," ütles Sanders.

Kui Sanders muretses, et meedia tegeleb kollase sisuga raamatuga, siis Wolff tänas presidenti, kes oma reageeringuga raamatut müüa aitab.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: