Leht: Amazon ei maksnud eelmisel aastal USA-s sentigi tulumaksu

Amazoni juht Jeff Bezos.
Amazoni juht Jeff Bezos. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Seattle'is baseeruv USA suurkontsern Amazon, mille turuväärtus ületas möödunud nädalal ühe triljoni dollari piiri ning mille juht Jeff Bezos on hinnanguliselt maailma rikkaim inimene, ei maksnud eelmisel aastal sisuliselt sentigi föderaalset tulumaksu.

San Francisco Chronicle kirjutab ettevõtte finantsaruandele viidates, et eelmisel aastal rohkem kui 5,6 miljardit dollarit teeninud ettevõte on föderaalse tulumaksu maksmist vältinud tänu keerulisele finantskorraldusele.

Kokku maksab Amazon 2017. aasta eest makse umbes 769 miljonit dollarit, millest aga 724 miljonit makstakse välisriikides.

Maksu- ja Majanduspoliitika Instituudi vanemteadur Matthew Gardner tunnistas, et eksperdid ei tea keegi päris täpselt, kuidas Amazonil on õnnestunud vältida föderaalset tulumaksu, mis aruandes mainitud summade puhul ulatuks üle 1,3 miljardi dollari. Samas rõhutas ta, et hetkel pole mingeid tõendeid selle kohta, et Amazoni poolt kasutatud võtted oleksid iseenesest kuidagi haruldased, rääkimata sellest, et need oleksid kuidagi ebaseaduslikud.

Samas tunnistas ta, et sellisele maksukäitumisele peaksid mõtlema näiteks need linnad, mis üritavad kulukate sammudega meelitada Amazoni teist USA peakorterit enda juurde, sest värskeid andmeid vaadates ei paista Amazoni näol olevat tegu ettevõttega, mis oleks "maksusüsteemist liigselt koormatud".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: