Gatesi sõnul peaksid USA miljardärid tunduvalt rohkem makse maksma

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Bill Gates. Autor/allikas: Ted S. Warren/AP/Scanpix

Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gates leiab, et kuigi ta on maksnud elu jooksul üle 10 miljardi dollari makse, peaksid temasugused miljardärid USA-s tunduvalt rohkem makse maksma.

Amazoni asutaja Jeff Bezose järel maailma rikkuselt teine mees Gates kritiseeris Ühendriikide hiljutist maksureformi, mis vähendas ettevõtte tulumaksu ja üksikisiku tulumaksu määra kõige jõukamatele ameeriklastele.

"Ma olen maksnud rohkem makse kui keegi teine, kuid valitsus peaks nõudma minu positsioonis inimestelt tunduvalt kõrgemate maksude maksmist," ütles Gates pühapäeva õhtul usutluses televõrgule CNN.

Gatesi sõnul soosib hiljutine maksureform rikkaid, kuigi vabariiklased väidavad, et see aitab kesk- ja töölisklassi.

"Jõukamad inimesed kalduvad saama keskklassist või vaestest rohkem soodustusi, mistõttu läheb see vastuollu üldise trendiga /.../ sotsiaalsete tagatiste tugevnemise kohta ja sellega, et tipus olijad maksaksid kõrgemaid makse," lausus filantroop.

"Olukorras, kus kuuendik USA elanikkonnast elab pettumust valmistavates tingimustes, peavad riigi poliitikakujundajad mõtlema suurenevast ebavõrdsusest ja endalt küsima: "Miks ei tee me nende inimeste jaoks paremat tööd?"," sõnas Gates.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: