Vihmaselt alanud töönädal lõppeb 25-kraadise soojaga

Sooja sügisõhtu päikeseloojang
Sooja sügisõhtu päikeseloojang Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vihmaselt ja jahedalt alanud töönädala lõpp toob suve tagasi: kolmapäevast reedeni on ilm olulise sajuta ja sooja tuleb päeviti 23-25 kraadi.

Teisipäeval liigub madalrõhkkond ühes sajuhoogudega edasi Venemaa põhjaalade poole ja selle järel taevas selgineb, teatab ilmateenistus. Öö hakul on veel lääne- ja loodetuule puhanguid 14, Virumaa rannikul 18 m/s, pärast keskööd tuul nõrgeneb. Päeval liigub üle lahe kõrgrõhuhari ja vihmahooge on üksikuid. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul, pärastlõunal võib Soome lahe ääres olla puhanguid 14 m/s teha. Õhutemperatuur on öösel 6..11, rannikul kuni 15, päeval 15..18°C.

Kolmapäeval kujuneb mitmest osatsüklonist Norra merele aktiivne mitmeosaline madalrõhuala, laieneb üle Skandinaavia ja Soome ning survestab ka Läänemere ümbrust. Edela- ja läänetuul tugevneb 7-11, puhanguti 15 m/s. Tihedamad vihmapilved üle mere ei jõua ja meie ilm on olulise sajuta. Edelavoolus jõuab kohale soojem õhumass ning temperatuur on öösel 7..12, rannikul kuni 16, päeval 20..23°C. Vaid tuulele avatud rannikul on sooja paar kraadi vähem.

Neljapäeval koondub madalrõhkkond Norra merele ja Lapimaale, aga survestab oma lõunaservaga Läänemere ümbrust ning edelatuul on ikka tugev - puhanguid on 15, päeval Soome lahe ääres 18 m/s. Tihedamad pilved meile ei ulatu, päeval siiski üksiku vihmahoo võimalus on. Õhutemperatuur on öösel 9..14, rannikul kuni 17, päeval 19..23°C.

Reedel püsib kõrgrõhkkonna väike ülekaal. Öö on võrdlemisi selge ja mõõduka edelatuulega. Õhutemperatuur jääb sisemaal üle 10, rannikul üle 15°C. Päeval jõuab Norra rannikule uus ja väga aktiivne madalrõhkkond ning laieneb servaga Läänemere äärde ning tõstab merel lõunatuule puhanguti kuni 20 m/s. Meie rannikuvetes peaksid tänastel andmetel lõunatuule puhangud piirduma 15 m/s. Laialdaselt peaks olema päikesepaistet ja õhutemperatuur kerkima 22..25°C-ni.

Laupäeval suundub madalrõhkkond piki Norra rannikut edasi kirde suunas, kuid selle lohk liigub üle Läänemere. Öö on mandril veel sajuta, saartel aga pilvisus tiheneb ja hakkab vihma sadama. Hommikuks jõuab vihm läänerannikule ja päeva jooksul liiguvad vihmapilved edasi Peipsi poole. Tuul on tugev, puhub öösel lõunast, saartel pöördub hommikul ja päeval ka mandril edelasse. Soe õhumass sunnitakse lahkuma, öine temperatuur on veel 13..18°C ega tõuse ka päeval kõrgemale, vaid Ida-Eestis võib ennelõunal veel 20°C ümber sooja olla.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: