Keda praegustest saadikutest kindlasti uues riigikogus ei näe?

Riigikogu sügisistungjärgul.
Riigikogu sügisistungjärgul. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viis kuud enne valimisi on teada juba kümmekond praegust riigikogu liiget, kes on otsustanud mitte kandideerida kevadel toimuvatel valimistel.

Kõige enam on loobujaid Reformierakonna ridades. Kandideerida ei kavatse ja sellest on ka avalikkusele ja oma erakonnale teada andnud Anne Sulling, Laine Randjärv, Lauri Luik, Meelis Mälberg, Terje Trei ja Peep Aru.

Keskerakond on üksmeelne. Väidetavalt on poliitikast taandumist kaalunud vaid Karin Tammemägi, kuid esmalt tahab ta veel erakonnakaaslastega nõu pidada.

Sotsiaaldemokraatidest on mittekandideerimisest teatanud Hannes Hanso ja Jaanus Marrandi, kuid ülejäänud on lubanud praegustel andmetel valimistele minna.

Isamaa fraktsiooni kuuluv Maire Aunaste on välja öelnud, et tema ei kandideeri, kuid ülejäänud riigikokku kuuluvatel isamaalastel on praeguse seisuga kavas kandideerida.

Konservatiivse Rahvaerakonna liikmetel on kavas kõigil riigikogu valimistele minna.

Vabaerakond on alles erimeelsusi lahendamas ja hakkab uut esimeest valima ning nende saadikute osas on ennatlik midagi kindlat öelda. Küll on teatanud mittekandideerimisest nende seast Krista Aru.

Niinimetatud aknaaluste ehk parteitute saadikute puhul on teada, et Reformierakonnaga liitunud Marko Mihkelson kandideerib. Sotsiaaldemokraatide erakonnast lahkunud Urve Palo on välja öelnud, et lahkub poliitikast.

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik moodustab Elurikkuse erakonda, millega on kavas valimistele minna. Isamaa ja Res Publica Liidu endine esimees Margus Tsahkna liitus ühendusega Eesti 200.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: