Tootjahinnad tõusid augustis aastaga 3,4 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid augustis võrreldes juuliga üks protsent ja võrreldes eelmise aasta augustiga 3,4 protsenti.

Tootjahinnaindeksit mõjutas augustis eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning joogitootmises, samuti hinnalangus rõiva- ja metalltoodete tootmises, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta augustiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, puidutöötlemises ning kütteõlide tootmises, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnad tõusid augustis võrreldes juuliga 1,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta augustiga 2,7 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam elektroonikaseadmete, puidutoodete ja elektrienergia hind, samal ajal langes turbatoodete, kummi- ja plasttoodete ning rõivaesemete hind.

Impordihinnad tõusid augustis võrreldes juuliga 0,1 protsenti ja võrreldes eelmise aasta augustiga 4,8 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam naftasaaduste, jalatsite ning rõivaesemete hind, samal ajal langes põllumajandussaaduste, ehitusmaterjalide ja toiduainete hind.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: