Tööstustoodangu tootjahinnad langesid detsembris 0,6 protsenti

Liviko tehases
Liviko tehases Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks kasvas detsembris aastavõrdluses 1,6 protsenti, kuid langes võrreldes novembriga 0,6 protsenti, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas detsembris eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete, kütteõlide ja mööblitootmises, samuti hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning piima- ja pagaritoodete tootmises.

2017. aasta detsembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja toiduainete tootmises, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes 2018. aasta detsembris võrreldes novembriga 1,6 protsenti ja võrreldes 2017. aasta detsembriga 0,3 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam naftatoodete, elektroonikaseadmete ja turbatoodete hind, samal ajal tõusis nahktoodete ja elektrienergia hind.

Impordihinnaindeks langes 2018. aasta detsembris võrreldes novembriga 1,6 protsenti ja tõusis võrreldes 2017. aasta detsembriga 1,5 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam naftatoodete, elektroonikaseadmete ning toiduainete hind, samal ajal tõusis põllumajandussaaduste, toormetsa ja tekstiiltoodete hind.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: