Atonen nimetas Rõivast populistiks

Meelis Atonen.
Meelis Atonen. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Staažikas reformierakondlane Meelis Atonen nimetas erakonnakaaslasest endist peaministrit Taavi Rõivast populistiks, kui viimane lubas tõsta üksi elava pensionäri toetuse keskmise pensionini ehk sisulist hakkama maksma 13. pensioni aastas.

"Populist tegutseb. Piinlik! Rõivase astmeline pension, mis lööb neid, kes rohkem panustanud või panustavad. Lööb nii, et need saavad lausa vähem pensioni kokkuvõttes. Aga populist jagab raha helikopterilt ning kiidab ja jutlustab. Pärisprobleemiga, kuidas maksma meelitada, ei tegele. Võtab üldse isu ära. Las riik maksab. Raha tuleb seinast," kirjutas Atonen sotsiaalmeedias.

Atoneni sõnul pole Rõivase pakutud 13. pension parem neist ideedest, mida on pakkunud peaminister Jüri Ratas.

"Mina võitlen populismiga ja see mõte valikulisele 13-ndale penisonile on karjuvalt ebaõiglane ja populistlik. See on just sama paha ja õiglane kui need Ratase otsused, mida siin mängu tahad tuua. Ühesugused olete, selles asjas täitsa ühesugused," hurjutas Atonen Rõivast.

Taavi Rõivas kirjutas 26. septembri Õhtulehes, et tal on hinge peal üks mure - üksi elavate pensionäride pärast, kel eluasemekulude tasumise järel ei jää elamiseks suurt midagi enam üle.

"Eelmise valitsuse ajal lõime üksi elava pensionäri toetuse summas 115 eurot inimese kohta. Praeguseks võib öelda, et see toetus on end õigustanud - enam kui 80 000 eakat on saanud sellest lisatuge. Arutasime teemat hiljuti Reformierakonna juhatuses ning leiame ühiselt, et aeg on edasi minna ning tõsta üksi elava pensionäri toetus keskmise pensionini. Ehk sisuliselt on tegu 13. pensionipäevaga aastas," kirjutas Rõivas.

Atonen on ka varem teravalt kritiseerinud Reformierakonna plaani tõsta üksiku pensionäri toetust. ERR-ile antud usutluses ütles ta, et iga toetus peaks olema õiglane ja mõistetav, kuid välja pakutud süsteemi puhul on õiglust raske leida. Ta nimetas Reformierakonna ideed helikopterilt toetuste suurendamiseks ja ütles, et enam ei tundu nii usutavad ka erakonna jutud ettevõtlikkuse toetamisest ja võrdsetest võimalustest.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: