Sillamäel joosti terve ööpäev

Euroopa spordinädala avalöögina Ida-Virumaal toimus nädalavahetusel Sillamäel ultrajooks, mida jäi kaunistama naiste Eesti rekord 24 tunni jooksus. Tartlane Siiri Pilt läbis ööpäevaga piltlikult öeldes vahemaa Ida-Virumaalt Tallinnasse.

Sel aastal nihutasid Eesti naised rekordi-tähist juba teist korda. Kui talvel Soomes sisehallis jooksis saarlane Raili Rüütel esimese Eesti naisena ööpäevaga üle 180 kilomeetri, siis elu teise ultrajooksu teinud Siiri Pilt ületas selle tulemuse rohkem kui kolme kilomeetriga. Uus rekord on 184,299 kilomeetrit.

Naistest oli Siiri Pildi ja Venemaa sportlase Tatjana Sviridova (181 km) järel kolmas isiklikuks rekordiks 155 km jooksnud Liina Kesamaa.

Häid tulemusi näitasid Sillamäe terviserajal peetud võistlusel mehedki. Kaksik-võidu jätsid Eestisse Toomas Unt ja Mart Maasikrand, kes mõlemad läbisid ööpäevaga üle kahesaja kilomeetri.

Starti plaaniga ületada Silver Eensaare nimel olev Eesti rekord (232,4 km) tulnud Toomas Unt püsis rekordi graafikus 120 km, kuid siis sai jaoks otsa ja lõpuks sai ta kirja 205 km. Mart Maasikranna uus isiklik rekord on 201 km. Ka kolmanda koha saanud soomlane Tom Kinnunen tegi isikliku rekordi, mis nüüd on 200 km.

Lisaks 24 tunni jooksule oli kavas ka 100 km jooks (100 km vaheajad fikseeriti Eesti juubeli auks ka 24 tunni jooksjatele) ning toimus lastele tillujooks ja ka 2 kilomeetri pikkune rahvajooks.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: