Sillamäel püstitati Eesti ööpäevajooksu rekordid

Sillamäe terviserajal toimunud 24 tunni jooksul püstitasid Eesti rekordi pealinlane Vladimir Frolov ja Saaremaa esindaja Raili Rüütel.

Elus esimest korda nii pikal ultrajooksul osalenud spordiklubi ETR esindaja Vladimir Frolov läbis ööpäeva jooksul üle 237 kilomeetri. Seda on ligemale viis kilomeetrit rohkem kui viis aastat tagasi Silver Eensaare joostud senine Eesti tipptulemus.

"Tegelikult ei meeldi mulle asfaldil eriti joosta, mulle meeldivad rohkem maastikujooksud ja ka rannas on mõnus joosta. Aga seekord läks kõik hästi. Kuigi tunnistan, et enne võistlust soovisin 240 kilomeetrit, kuid veidi jäi seekord veel puudu," sõnas Frolov, kes tõi esile, et ehkki jalutades tundub Sillamäe terviseraja kahekilomeetrine ring tasane, on sellel siiski tõusud. Frolov tunnistas, et mida distantsi lõpu poole, seda raskemana rada tundus.

Raili Rüütel Autor/allikas: Anna Markova


Naistest võttis kaheaastase vaheaja järel Eesti rekordi taas enda valdusesse Raili Rüütel. 13 kilomeetri võrra isiklikku rekordit parandanud naisel jäi küll esimese Eesti naisena 200 kilomeetri piiri alistamisest puudu vaid 750 meetrit, kuid Rüütel suutis olukorda suhtuda ehtsaarlasliku huumoriga. "Tuleb rahul olla, sest tegelikult jäi kõik rajale ning pingutasin, mis ma pingutasin, kuid see 700+ meetrit, mis 200 kilomeetrist puudu jäi, see jäi puudu. Tegelikult on ju mõnes mõttes tore, et jaht 200 kilomeetrile jätkub. Ning enam täpsemini ei anna rekordit 200 kilomeetri alla sihtida," rääkis Rüütel, kelle sõnul jäi piiri ületamine tõenäoliselt öösse, kus jooksjaid kimbutas mitu tundi vihmasadu. "Vahepeal kallas ikka päris tugevalt. Öösel on niigi kurnav joosta ja selleks, et külmetades mitte veelgi rohkem energiat kaotada, pidin kolm korda riideid vahetama," ütles Rüütel.

Kõigi aegade Eesti edetabeli etteotsa jooksid end Sillamäel veel kolm jooksjat. 14. Eesti jooksjana suutis 200 kilomeetri piirist jagu saada kohtlajärvelane German Terehhov. Ta sai kirja 219 kilomeetrit ja sellest on rohkem ööpäevaga jooksnud vaid neli eestlast.

Naistest jooksis end edetabeli kuuendalt kohalt kolmandaks tartlane Ulvi Lond. Tema uuest isiklikust tippmargist 189 kilomeetrit on lisaks Rüütlile suutnud rohkem joosta vaid möödunud talvel sisehallis Eesti rekordiks 194 kilomeetrit jooksnud läänevirulane Moonika Pilli.

Eesti edetabelis kuuendale kohale jooksis oma elu esimesel ööpäevajooksul 179 kilomeetrit läbinud tartlane Kätlin Aasmaa.

Meestest sai Frolov Sillamäel esimese ja Terehhov kolmanda koha. Nende vahele mahtus lätlane Aivars Bondars (225 km). Meestest suutsid 200 kilomeetrist jagu saada ka Laimonis Skadins (215 km) ja isiliku rekordi püstitanud Didzis Brauns (204 km). Meeste esikuuikusse mahtus veel Mart Maasikrand (182 km).

Kuuendana suutis Ida-Virumaal ööpäevaga enam kui 200 kilomeetrit läbida naiste võitja Sigita Vace (202 km). Naiste esikuuikusse mahtusid veel Rüütel, Lond, Aasmaa, lätlane Kristine Tronenkova (150 km) ja Hene Karumaa (140 km).

Ultrajooksuvõistlust korraldati Sillamäe terviserajal neljandat korda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: