Mart Helme: EKRE sotsidega ühist valitsust ei tee

Mart Helme
Mart Helme "Esimese stuudio" salvestusel. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme kinnitas Delfis avaldatud arvamusloos, et EKRE Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) ühist valitsust ei tee.

"Jevgeni [Ossinovski], Sinu ja sotsidega ei tee me ühist valitsust ka surma ähvardusel!" kirjutas Helme teisipäeval ilmunud vastuses Reformierakonna endisele esimehele Taavi Rõivasele ja SDE esimehele Jevgeni Ossinovskile.

"Kui Ossinovski räägib väärtustest, mis ei luba neil meiega koos valitsust teha, siis ka meil on väärtused. Need väärtused mõistavad resoluutselt hukka ühiskonda katkuna tabanud homopropaganda, homoagenda viimise perekonnaõpetuse nime all meie koolidesse, rahvusriikluse nimetamise düstoopiaks, rahvusriikide järgse liberaaldemokraatliku Euroopa kuulutamise inimkonna arengu kõrgeimaks tasandiks (kui masendavalt marksistlik!), nõukogudeaegse dissidentide hullumajadesse pistmise praktika päevapoliitikasse toomise (Marine LePeni kaasus), tõe rääkimise sildistamine "libauudisteks" ja libauudiste kuulutamine "tõeks" – jätkata võiks pikalt, aga jutu mõte lühike: Jevgeni, Sinu ja sotsidega ei tee me ühist valitsust ka surma ähvardusel!" selgitas Helme.

Helme sõnul võib ühtlasi Reformierakond vaid unistada, et on järgmiste valimiste võitja ja "hakkab endale esimesena tantsupartnerit valima". "Kaja Kallase taolise müürilillekese juhtimisel seda küll ei juhtu. Ja ei juhtu ka seda, et Keskerakond ja Reformierakond teevad mõlemad tulemuse, mis annab neile võimaluse kahekesi koalitsioon moodustada," märkis ta.

Eesti erakonnad on pärast Edgar Savisaare lahkumist poliitikast vältinud üksteise täielikku välistamist võimaliku koalitsioonipartnerina. EKRE on arvamusküsitluste järgi Keskerakonna ja Reformierakonna järel viis kuud enne riigikogu valimisi toetuselt kolmandal kohal, mis teeb neist tugeva pretendendi kohale uues valitsuskoalitsioonis. Ka sotsiaaldemokraatide toetus on olnud viimastel kuudel tõusuteel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: