Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nestor: Vabaerakond jääb riigikogust välja ja EKRE ei pääse valitsusse

Sotsiaaldemokraatliku erakonda (SDE) kuuluv riigikogu esimees Eiki Nestor ütles kolmapäeval rahvusringhäälingu saates "Otse uudistemajast", et Vabaerakonna uude riigikokku valimine on vähetõenäoline ja Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) lähiajal valitsusse ei pääse.

"EKRE ei rammi end valitsusse, kuna jätkavad Eesti tuleviku suhtes vastutustundetu jutu rääkimist. Erakonnad, kel on riigimehelikkust jätavad EKRE küll välja," rääkis Nestor.

Järgmise aasta märtsis valitavas riigikogus peaks Nestori sõnul olema vähemalt viis erakonda, kuid ta märkis, et kriisis olev vabaerakond tõenäoliselt nende hulka ei kuulu.

"Neil on palju toredaid inimesi, aga tema kõrgeausus valija sai mitmel korral teada, et neil pole mõnel korral seisukohta. Uued tulijad võiksid õppida vigadest mida Vabaerakond tegi," rääkis Nestor.

1990. aastates poliitikas olnud Nestor lausus uute poliitiliste liikumiste kohta, et uudsuse võlu kaob ruttu. "Demokraatlikus maailmas tavaline, et nüüd ma tulen ja olen uus. Uueks olemine on puhas poliittehnoloogia. Artur Talvik, kes kunagi oli uus, siis praegu on ta valijate jaoks nagu Eiki Nestor."

SDE-le ennustas Nestor uues riigikogus 20 kohta. "Arvan, et on valijad, kes hindavad tegusid rohkem kui lärmi," ütles Nestor. Samuti avaldas kolmapäeval 65. sünnipäeva tähistav Nestor arvamust, et praegune SDE, Isamaa ja Keskerakonna võimuliit enna valimisi ei lagune.

Sünnipäeva puhul sai Eiki Nestor ka uudistemajas kenasti üles tõstetud.

Kuulake ka Eiki Nestori soovilugu: 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: