Luminor põhjendab klientidele tähitud kirjade saatmist andmete kontrolliga ({{commentsTotal}})

Nordea - Luminor. Liivalaia kontor.
Nordea - Luminor. Liivalaia kontor. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Paljud Luminori kliendid on saanud pangalt tähitud kirja teadaandega, et nad oma andmeid uuendaksid ning vastasel juhul arve suletakse. Panga teatel on see tavapärane seadusest tulenev protseduur ega tähenda kliendipoliitika muutumist.

Pärast seda, kui investeerimisfirma Blackstone Group teatas 60-protsendilise osaluse omandamisest Luminoris, rääkis Luminor Grupi tegevjuhi Erkki Raasuke, et pank vaatab pigem majanduslikult ettevõtlike inimeste poole ega näe mõtet end massiklientuuri teenindavate pankade hulka pressida.

Siiski ei tähenda pangaklientidele saadetud tähitud kirjad Luminori korporatiivkommunikatsiooni juhi Hedwig Meidra sõnul, et pank oleks asunud strateegilist muutust ellu viima.

Meidra ütles ERR-ile, et tegu on tavapärase panga protseduuriga oma klientide tundmiseks, milles palutakse inimestel uuendada oma andmeid.

"Tegemist on hoolsusmeetmega, mis tuleneb rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest ja mille kohaselt on meil pangana kohustus hoida kõigi oma klientide andmed ajakohastena. Selliseid meeldetuletusi saavad kõik kliendid ja alati erinevate kanalite kaudu - e-mail, post, telefon, internetipank," sõnas Meidra.

Klientidel palutakse lisaks oma andmetele täpsustada ka oma kodakondsus, sünniriik ja maksureisdentsus. Huvi tuntakse ka töökoha, rahalise seisundi, panka laekuva raha päritolu ja muu sellise kohta.

 Juhul kui klient järjepidavalt oma andmed uuendamata jätab, siis lõpetab pank temaga kliendisuhte, kuid Meidra sõnul on selline olukord panga algatusel siiski äärmuslik ja saab juhtuda vaid siis, kui klient pole kuue kuu jooksul korduvatele järelepärimistele ega panga hoiatuskirjadele reageerinud ning temaga ei ole võimalik ühendust saada.

"Nende klientide puhul, kes pöörduvad panka ja selgitavad, miks nad andmeid õigel ajal ei uuendanud, saame teha mööndusi," ütles panga esindaja.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: