Ryanairi streik jätab Tallinna lennureisijad puutumata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eestisse tuleb elama rohkem inimesi kui siit lahkub. Tallinna Lennujaam
Eestisse tuleb elama rohkem inimesi kui siit lahkub. Tallinna Lennujaam Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Paljud Iiri odavlennufirma Ryanair lennud on reedel streigi tõttu tühistatud, kuid Tallinnasse saabuvad ja siit väljuvad lennud toimuvad Tallinna Lennujaama kinnitusel tõrgeteta.

Ryanair tühistab reedel 2400 lennust pea 250, sest nii Belgias, Saksamaal, Itaalias, Hollandis, Portugalis kui ka Hispaanias streigivad pardatöötajad.

Streik mõjutab umbes 30 000 reisijat, aga Tallinna lennujaama kommunikatsioonijuhi Margot Holtsi kinnitusel see Eestist algavaid või siia suunduvaid reise ei puuduta.

"Kõik Ryanairi lennud toimuvad Tallinnast ja Tallinnasse plaanipäraselt," sõnas Holts.

Ryanairi teatel mõjutab streik umbes 30 000 reisijat.

Ryanairi tegevjuht Michael O'Leary on varem öelnud, et lennufirma ei tee streikijatele järeleandmisi ja nimetanud hiljutisi streike ebaõnnestunuteks.

Streigi keskmes on tööliste soov saada palgatõusu ning see, et mitmed Ryanairi heaks töötavad inimesed pole Ryanairi hingekirjas, vaid töötavad firma jaoks allhanke korras füüsilisest isikust ettevõtjatena. See tähendab, et nad ei saa Ryanairi töötajatele ette nähtud toetusi, teatas BNS.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: