Ajateenistust alustas 1131 kutsealust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ajateenijad.
Ajateenijad. Autor/allikas: Kaitsevägi

Aasta viimase kutsumisega asus oktoobri alguses kaitseväes väljaõppele 1124 uut kutsealust ja vabatahtlikuna ka seitse neidu.

Kaitseressursside ameti peadirektor Margus Pae sõnul alustas omal vabal tahtel seekord riigikaitselist kohustust täitma 42 protsenti noormehi, mis on aastate lõikes suurim vabatahtlike osakaal.

"Nende kutsealuste motivatsioon on kõrge ja otsus igati läbi kaalutud, mille eest tuleb neid tunnustada. Teenistuse lõppedes saavad nad palju vajalikke kogemusi ja uusi teadmisi, nii et edasist tööelu ja karjääri on neil kergem kavandada," märkis ta.

1.jalaväebrigaad sai väljaõppele 631 noort, 2.jalaväebrigaad 353, toetuse väejuhatusse suundus 88 kutsealust ning staabi- ja sidepataljoni 59 noort.

Suur osa noormeestest on üldkeskhariduse ja kutsekeskharidusega ning valdavalt on neil ka autojuhi luba. 8 kuud väljaõpet treenib neist väeosade reakoosseisu liikmed.

Välisriikidest saabus ajateenistusse seekord 28 noormeest. Kõige rohkem oli tulijaid naaberriigist Soomest.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: