Euroopa Komisjoni justiitsvolinik võttis Reinsalu ettepaneku teadmiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni volinik Vera Jourova.
Euroopa Komisjoni volinik Vera Jourova. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjoni justiitsvolinik Věra Jourová sõnul võttis ta teadmiseks eelmisel nädalal justiitsminister Urmas Reinsalu tehtud ettepaneku anda rahapesujuhtumite lahendamine edaspidi Euroopa Prokuratuuri kätte.

"Võtsin selle ettepaneku teadmiseks. See on oluline samm edasi sellest, mida Euroopa Komisjon on pakkunud. See on kindlasti arutelu küsimus ja seda peavad arutama EL-i justiitsiministrid," ütles Jourová usutluses Eesti Päevalehele.

Tema sõnul on eesmärk saada Euroopa Prokuratuur 2021. aasta lõpuks põhiülesandeid täitma ehk võitlema euroraha jagamist puudutava korruptsiooni ja pettustega.

"Me räägime siin rahast, mis liigub EL-i eelarve kaudu," ütles ta.

Jourová avaldas lootust, et Euroopa Prokuratuuris asuvad tööle Euroopa parimad finantskuritegusid lahendavad prokurörid. "See on väga hea eeldus, et saaksime finantskuritegude uurimise haaret laiendada. Muidugi juhul, kui liikmesriigid sellega nõus on. Praeguse plaani järgi hakkaks Euroopa Prokuratuur muu hulgas uurima ka terrorismi rahastamist," märkis ta.

Tema sõnul on vaja selleks, et Euroopa Prokuratuur võtaks Danske rahapesuskandaali laadi juhtumi menetlusse, täiendada Euroopa Prokuratuuri loomist puudutavat määrust, mis pärineb 2017. aastast.

"EL-i raha kuritarvitamise uurimise kõrval tuleks volitusi laiendada. Sellega peavad kõik liikmesriigid nõus olema ehk sisuliselt tähendaks see paaril järgmisel aastal väga ulatuslikke läbirääkimisi," ütles Jourová.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: