Trumpi uueks suursaadikuks ÜRO juures võib saada Valge Maja endine nõunik

Foto: Reuters/Scanpix

President Donald Trump ütles teisipäeval, et kaalub järgmiseks suursaadikuks ÜRO juures Valge Maja endist nõunikku Dina Powellit. Samuti lükkas ta tagasi meedias levima hakanud spekulatsioonid, justkui võiks uueks suursaadikuks saada tema tütar Ivanka Trump.

President rääkis sellel teemal ajakirjanikega paar tundi pärast seda, kui oli teatanud, et lahkumisavalduse esitanud senine suursaadik ÜRO juures Nikki Haley on ametis käesoleva aasta lõpuni, vahendas Reuters.

Trump kinnitas, et Haley aitab tal järgmise suursaadiku asjas lõplikku otsust teha.

Meedias levivad kuuldused, nagu tahaks Trump saata ÜRO-sse Ameerika Ühendriike esindama oma tütre, lükkasid tagasi nii president kui ka Ivanka Trump ise.

"Minu arvates oleks Ivanka suurepärane, aga see ei tähenda, et ma tema välja valiksin. Mind ju süüdistataks sugulaste eelistamises, kuigi ma pole üldse kindel, et oleks maailmas kedagi kompetentsemat, kuid see on OK. Aga me vaatame mitmeid kandidaate," selgitas Trump.

Powell on varem töötanud George W. Bushi administratsioonis ja investeerimispangas Goldman Sachs. Trumpi administratsioonis oli ta rahvusliku julgeoleku nõukogu nõunikuks ning peamiselt paistis ta silma Lähis-Ida poliitika kujundamisel.

Powell lahkus 2018. aasta jaanuaris ametist omal soovil.

Ajal, mil meedias spekuleeriti võimaluse üle, et Rex Tillersoni asemel saab uueks välisministriks Nikki Haley, räägiti samuti Powellist kui võimalikust järgmisest suursaadikust ÜRO juures.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: