Allikad: Dina Powell ei soovi saada USA uueks suursaadikuks ÜRO-s

Dina Powell 2017. aasta parillis, taustal Ivanka Trump.
Dina Powell 2017. aasta parillis, taustal Ivanka Trump. Autor/allikas: AP/Scanpix

Väljaande Axios allikate kinnitusel ei soovi kunagine Valge Maja nõunik Dina Powell saada suursaadik Nikki Haley mantlipärijaks ÜRO-s.

Powell ütles neljapäeval president Donald Trumpile, et talle on auks see, et teda kaalutakse kui võimalikku uut USA suursaadikut ÜRO juures, kuid ta ise ei sooviks siiski sellele ametikohale pürgida, selgitasid allikad.

Seni favoriidiks peetud Powell olevat öelnud oma sõpradele, et selline tööalane samm poleks praegu õige ei tema perekonna ega ka investeerimispanga Goldman Sachs jaoks, kuhu ta pärast Valgest Majast lahkumist uuesti tööle läks.

Powelli kandidatuuril olevat olnud administratsioonis olulisi vastaseid, küll aga toetasid teda Ivanka Trump ja viimase abikaasa Jared Kushner ning ka aasta lõpus ametist lahkuv suursaadik Haley ise.

Powell on varem töötanud George W. Bushi administratsioonis ja investeerimispangas Goldman Sachs. Trumpi administratsioonis oli ta rahvusliku julgeoleku nõukogu strateegianõunikuks ning peamiselt paistis ta silma Lähis-Ida poliitika kujundamisel.

Powell lahkus 2018. aasta jaanuaris ametist omal soovil.

Ajal, mil meedias spekuleeriti võimaluse üle, et Rex Tillersoni asemel saab uueks välisministriks Nikki Haley, räägiti samuti Powellist kui võimalikust järgmisest suursaadikust ÜRO juures.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: