Kohus saatis mõrvari pikaks ajaks vangi ({{commentsTotal}})

Sillamäe süütajate üle peetav kohtuistung Narvas.
Sillamäe süütajate üle peetav kohtuistung Narvas. Autor/allikas: Ago Gaškov/Tont ja Hobud Meedia OÜ

Viru maakohus saatis esmaspäeval pikaks ajaks vangi joomakaaslase tapnud mehe ning karistas ka teist meest, kes aitas pärast veretööd sündmuspaika põlema süüdata.

Kohus leidis, et 35-aastase Artjom Golovanovi süü tapmises, süütamises ja kehalises väärkohtlemises on tõendatud ning tal tuleb selle eest kaheksa aastat ja kuus kuud trellide taga veeta. 35-aastase Vitaly Ivanovi mõistis kohus süüdi süütamises ja karistas kahe aasta ja kuue kuu pikkusega vangistusega. Kuna Vitaly Ivanovil oli eelmise kohtotsusega mõistetud karistusest kandmata kaheksa kuu pikkune vangistus, tuleb tal kokku vanglas veeta kolm aastat ja kaks kuud. 

Kuritöö toimus mullu 26. novembril Sillamäel asuvas korteris, kus Golovanov tungis joomingu käigus tuttavale mehele kallale ning lõi teda jalaga mitu korda rindu, põhjustades ohvri surma. Kuriteo varjamiseks kallasid Golovanov ja Ivanov kannatanu üle süüteainet sisaldanud vedelikuga ja panid ta põlema, lootes jätta mulje, et kannatanu hukkus hooletu suitsetamise tagajärjel. 

Kui prokuratuur süüdistas ka Ivanovi tapmises, siis kohus sellega ei nõustunud, mõistes ta süüdi vaid süütamises.     

Samuti tunnistas kohus Artjom Golovanovi süüdi 2016. aasta 21. mail kella 16 paiku Sillamäel toimunud ühekordses löömises. Selle teo tagajärjel kaotas kannatanu kolm esihammast ja sai huule ning suuõõne vigastused. Siingi oli roll alkoholil. Sama teo osas ei lugenud kohus tõendatuks, et Golovanov oleks kannatanule põhjustanud täiendavaid tervisekahjustusi. Nende osas tegi kohus osaliselt õigeksmõistva kohtuotsuse.

Ühtlasi mõistis kohus Golovanovi õigeks avaliku korra raskes rikkumises, mis seisnes mullu 14. juunil pommiähvarduse tegemises Sillamäe kauplusele Konsum.

Mõlemad süüdistatavad on varaselt kriminaalkorras karistatud. Kohtuotsus ei ole jõustunud ja seda on võimalik vaidlustada 15 päeva jooksul Tartu ringkonnakohtus.  

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: