USA kehtestas Lätiga seotud ettevõtte vastu sanktsioonid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Paraad Põhja-Koreas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA rahandusministeerium lisas Põhja-Korea režiimiga seotud musta nimekirja ettevõtte, mis olevat Türgi taustaga, kuid on ametlikult registreeritud Lätis.

Ettevõtte SIA Falcon International Group suhtes kehtestas USA 4. oktoobril sanktsioonid, sest rahandusministeeriumi hinnangul üritas firma kaubelda Põhja-Korea suunal relvade ja luksuskaupadega, vahendas Läti ringhääling.

"SIA Falcon International ja viimase nimel tegutsevad üksikisikud üritavad jultunult minna määda pikka aega kehtinud ÜRO sanktsioonidest, mis puudutavad relvade ja luksuskaupade kaubandust Põhja-Koreaga. Rahvusvaheline kogukond ei pea seisma tegevusetult, kui ÜRO sanktsioonidest mööda hiilitakse," kommenteeris USA rahandusminister Steven Mnuchin.

USA rahandusministeerium tõi teates välja ka selle, et ettevõttel on harukontor Lätis.

Läti ringhääling kirjeldas ettevõtet kui Türgi taustaga firmat, mis on aga selgelt Läti äriregistris märgitud kui ühe Riia lähistel asuva karjafarmi haldaja. Registreerimine leidis aset 2014. aastal.

Ettevõtte veebilehel on kirjas suur hulk erinevaid tegevusalasid, samuti olevat neil kontor Istanbulis. Mõned veebilehel olevad pildid on lausa kummalised, sest neid töödeldud ja need kujutavad näiteks laevu ja lennukeid, millele on lisatud firma logo. Ka mitmed muud detailid veebilehel annavad alust kahtlustada, et firma üritab jätta muljet tegelikkusest suuremast tegevusest - näiteks on veebilehel isegi firma nimi korduvalt valesti kirjutatud.

Rahandusministeerium kehtestas sanktsioonid otseselt ka firma juhtide Huseyin Sahini ja Erhan Culha suhtes.

USA rahandusministeeriumi andmetel kohtusid firma esindajad käesoleval aastal Türgis Põhja-korea ametniku Ri Song-uniga, et arutada relvade ja luksuskaupade äri.

Läti ringhäälingul ei õnnestunud firma Läti kontaktideks märgitud telefoninumbritele helistades kellegagi kontakti saada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: