Klandorf hoiatas Skoone bastioni äärse kinnistu võimalikku ostjat ({{commentsTotal}})

Eesti Raudteele kuuluv kinnistu Tallinnas Skoone bastioni ja trammitee vahel.
Eesti Raudteele kuuluv kinnistu Tallinnas Skoone bastioni ja trammitee vahel. Autor/allikas: Peete Langovits/Eesti Meedia/SCANPIX

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf hoiatas Tallinnas Suurtüki 12 asuva kinnistu enampakkumise eest, mida korraldab Eesti Raudtee.

Eesti Raudtee pani kinnistu, millel asub praegu lagunenud kahekorruseline remonditöökoda ja pumbajaam, enampakkumisel müüki alghinnaga kolm miljonit eurot. Pakkumise esitamise tähtaeg on 8 november.

Klandorf ütles kolmapäeval linnavalitsuse pressikonverentsil, et see kinnistu asub Tallinna vanalinnas muinsuskaitsealal, kohe Skoone bastioni kõrval ning sellele rakenduvad ranged muinsuskaitsealased piirangud.

Klandorf hoiatas, et linn ei anna kindlasti nõusolekut sel kinnistul täiendava ehitusmahu kavandamiseks. Samuti jääb tulevasele omanikule kohustus ehitised korrastada.

"Nüüd on paras aeg investoreid hoiatada, et võiks mõelda, kas osta seda maatükki või mitte. Inimene või ettevõte võib suure hulga raha projekti matta, aga siis selgub, et ehitusõigust ei olegi," selgitas Klandorf.

Klandorfi sõnul on ennegi olnud juhtumeid, kus riik müüb maha maatüki, kuid see inimene või ettevõte, kes ostab, ei ole linnaplaneerimise ametist uurinud, kas sel kinnistul saab üldse midagi ette võtta.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: