Tallinna linn on huvitatud Skoone bastioni äärse kinnistu omandamisest

Eesti Raudteele kuuluv kinnistu Tallinnas Skoone bastioni ja trammitee vahel.
Eesti Raudteele kuuluv kinnistu Tallinnas Skoone bastioni ja trammitee vahel. Autor/allikas: Peete Langovits/Eesti Meedia/SCANPIX

Tallinna linn on huvitatud Eesti Raudteele kuuluva Suurtüki 12 kinnistu ostmisest, läbirääkimised juba käivad, kinnitas linnapea Taavi Aas. Linn soovib arendada kinnistut koos Skoone bastioni alaga avalikuks kasutamiseks.

Tallinna abilinnapeade tasandil hoiatati sel nädalal kinnisvaraarendajaid Eesti Raudteele kuuluva Suurtüki 12 kinnistu ostmise eest, kuna Eesti Raudtee pakutud hind on liiga kõrge.

Eesti Raudtee on pannud jõude seisva kinnistu müüki alghinnaga 3 000 000 eurot, Skoone bastioni kõrval oleval kinnistul on praegu parkimisplats ja paar katuseta varet. Linnapea Taavi Aas kinnitas, et linn on huvitatud selle ostmisest.

"Kindlasti me oleme huvitatud selle kinnistu ostmisest, aga mitte selle hinnaga, mida Eesti Raudtee praegu selle maatüki eest küsib. Kindlasti hoiame kontakti Eesti Raudteega ja kui me saame hinnas kokkuleppele, siis kindlasti on linn huvitatud selle maa omandamisest, sest see annaks tõesti võimaluse tulevikus välja arendada nii Skoone bastion, kui ka Skoone bastioni ümbrus," märkis ta.

Boris Dubovik Tallinna linnaplaneerimise ametist ütles, et linn soovib näha seda arendatuna koos Skoone bastioniga.

"See on valupunkt vanalinnas, Skoone bastioni tulevik, linnavalitsuse liikmete tasemel oli juttu, et kuulutada välja ideekonkruss. Seal on säilinud rootsiagesed tunnelid, võimalus on rekonstrueerida vanalinnapoolne varjend ja sooviks on taastada vähemalt vallikraavi sügavus," märkis ta.

Eesti Raudtee, kelle bilansis kinnistu seisab, on seda püüdnud müüa ka 2006. aastal, ka toona oli hind isegi kõrge, ütles ettevõtte taristudirektor Kaido Aettik.

"Hinnang oli võetud asukoha, selle prespektiivi, sadama ja linna vaates ja sealt tulenevalt on ka hinnang krundile," märkis ta.

Linn pole ametlikult oma pakkumist esitanud. Boris Dubovik Tallinna linnaplaneerimise ametist ütles, et linn oleks nõus pakkuma 300 000 eurot.

"Ei tea kust see on võetud, hoonestusõigust pole, detailplaneeringut pole," nentis ta.

Eesti Raudtee soovib kinnistust vabaneda, sest nende ettevõtte tegevuseesmärke selle omamine ei täida.

"Meile on see lisakoormus, millest soovime vabaneda, et tuleks uus omanik," ütles Aettik.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: