Eesti Raudtee Suurtüki kinnistu müük kolme miljoniga kukkus läbi

Eesti Raudteele kuuluv kinnistu Tallinnas Skoone bastioni ja trammitee vahel.
Eesti Raudteele kuuluv kinnistu Tallinnas Skoone bastioni ja trammitee vahel. Autor/allikas: Peete Langovits/Eesti Meedia/SCANPIX

Riigile kuuluva infrastruktuuriettevõtte Eesti Raudtee plaan müüa enampakkumisel kolme miljoni eurose alghinnaga Tallinna vanalinna kõrval asuv Suurtüki 12 kinnistu kukkus läbi.

Kuigi huvilisi oli, ühtegi konkreetset pakkumist tähtajaks ei tehtud, ütles Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Lilles ERR-ile. Tema sõnul plaanib ettevõte nüüd alghinda langetada ja kinnistu uuesti müüki panna.

Skoone bastioni kõrval asuval Suurtüki 12 kinnistul on kahekorruseline remonditöökoda ja pumbajaam ning ehitistel puudub energiamärgis. Kinnistu asub Tallinna Vanalinna muinsuskaitsealal ja sellele rakenduvad ranged muinsuskaitsealased piirangud.

Tallinna linnavalitsus on hoiatanud potentsiaalseid ostjaid, et linnavalitsus ei anna kinnistu uutele omanikele nõusolekut sinna täiendavat ehitusmahtu kavandada. Samuti jääks tulevasele omanikule kohustus ehitised korrastada. 

"Nüüd on paras aeg investoreid hoiatada, et võiks mõelda, kas osta seda maatükki või mitte. Inimene või ettevõte võib suure hulga raha projekti matta, aga siis selgub, et ehitusõigust ei olegi," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf oktoobris linnavalitsuse pressikonverentsil. 

Samuti märkis oktoobris linnavalitsus, et linn on huvitatud kinnistu omandamiseks, selleks et sinna rajada koos Skoone bastioniga avalik ruum. "Kindlasti me oleme huvitatud selle kinnistu ostmisest, aga mitte selle hinnaga, mida Eesti Raudtee praegu selle maatüki eest küsib,″ ütles Tallinna linnapea Taavi Aas oktoobris.

″Kindlasti hoiame kontakti Eesti Raudteega ja kui me saame hinnas kokkuleppele, siis kindlasti on linn huvitatud selle maa omandamisest, sest see annaks tõesti võimaluse tulevikus välja arendada nii Skoone bastion kui ka Skoone bastioni ümbrus," lisas Aas.

Klandorfi sõnul on ennegi olnud juhtumeid, kus riik müüb maha maatüki, kuid see inimene või ettevõte, kes ostab, ei ole linnaplaneerimise ametist uurinud, kas sel kinnistul saab üldse midagi ette võtta.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: