Tallinn otsustas Suurtüki 12 kinnistu eelisostuõigusega omandada

Suurtüki 12 kinnistu Skoone bastioni ääres.
Suurtüki 12 kinnistu Skoone bastioni ääres. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Raudtee teatas ülemöödunud nädalal, et leidis enampakkumisel ostja Suurtüki 12 kinnistule, kuid esmaspäeval selgus, et kinnistu omandab eelisostuõigust kasutades hoopis Tallinna linn.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles ERR-ile, et linn otsustas kasutada oma eelisostuõigust ja nüüd alustavad nad Eesti Raudteega läbirääkimisi, et juriidilised nüansid selle õiguse kasutamiseks paika panna.

"Ühelt poolt on meil tarvis ostu jaoks Tallinna linnavolikogu heakskiitu ja teisalt tuleb välja selgitada, kuidas see mehhanism raudtee vaatepunktist toimib," selgitas ta.

Novikovi sõnul võtab Tallinn ühendust enampakkumise võitjaga, et teda otsusest teavitada ja tema aega säästa.

"Kuna on juba selge, et linn kasutab seda õigust, oleks potentsiaalse ostja suhtes õiglane teda sellest teavitada," sõnas abilinnapea, kelle hinnangul võib kogu ostuprotsessile kuluda umbes üks kuu.

Suurtüki 12 kinnistu asub Tallinna vanalinna vahetus läheduses. Seal asuvad kahekorruseline remonditöökoda ja pumbajaam.

Eesti Raudtee proovis kinnistut avalikul enampakkumisel müüa mullu oktoobris alghinnaga kolm miljonit eurot. Tallinn toona ei osalenud, sest pidas hinda liiga krõbedaks. Tähtajaks ei saabunud ühtegi pakkumist.

Jaanuaris tegi Tallinna linnavalitsus muinsuskaitseametile ettepaneku võtta Suurtüki 12 kinnistul asuvad hooned ehitismälestistena ajutise kaitse alla. Abilinnapea Andrei Novikov tunnistas toona ERR-ile, et see on seotud Eesti Raudtee otsusega panna kinnistu avalikule enampakkumisele.

Veebruari keskel pani Eesti Raudtee kinnistu uuesti enampakkumisele, seekord määrati alghinnaks 1,63 miljonit eurot. Tähtajaks laekus üks pakkumine, kuid enampakkumise korrale viidates Eesti Raudtee pakutud summat ei avalikustanud. Tallinn sel korral enampakkumisel ei osalenud.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: