Eesti Raudtee ei müü magusat kinnistut otse Tallinnale

Foto: Priit Mürk/ERR

Eesti Raudtee nõukogu otsustas esmaspäeval, et paneb Tallinnas Skoone bastioni kõrval asuva Suurtüki 12 kinnistu uuesti enampakkumisele, hoolimata linna huvist see ära osta.

"Tõesti, linnaga meil läbirääkimised olid, aga otsus sai ikkagi nõnda, sest meie arvamus on see, et enampakkumisel selguks kinnistu tõeline turuväärtus," ütles Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Lilles ERR-ile.

Millise alghinnaga seekord kinnistu müüki läheb, ei ole veel otsustatud ja see selgub Lillese sõnul lähiajal.

Sama kinnistu oli enampakkumisel oktoobris ja siis kukkus pakkumine läbi. Lilles ütles, et toona oli huvilisi olemas, kuid kahjuks pakkumist ei tehtud. Eesti Raudtee taristudirektor Kaido Aettik ütles siis, et kolme miljoni euroga on kinnistu ka varem enampakkumisel olnud ja ta ei näe põhjust, miks see hind peaks teistsugune olema. Samuti pidas ta seda kinnisvarasse investeerijatele huvitavaks.

Tallinnal on kinnistu vastu juba pikalt huvi olnud, sest see tahetakse koos kõrvalkrundil asuva Skoone bastioniga muuta ühtseks avalikuks ruumiks. Kolme miljoni euro suurust hinda nimetas aga abilinnapea Andrei Novikov üle mõistuse kõrgeks. Oktoobris ütles Boris Dubovik Tallinna linnaplaneerimise ametist, et linn oleks nõus kinnistu eest pakkuma 300 000 eurot.

"Kindlasti esialgsest hinnast minnakse seekord alla, kuid hindamisaktis selgunud summast alla me kinnistut ei müü," märkis Lilles. Milline oli hindamisakti summa, seda ta ei avaldanud.

Eesti Raudtee nõukogu tänase otsuse kohta ütles Novikov, et tal on kahju, et ettevõttega ei õnnestunud tehingus kokku leppida. "Tegelikult selline võimalus oli ja meie viimased läbirääkimised olidki suunatud praktiliselt juba kokkuleppele jõudmisele. Kahju, et nõukogu ei kiitnud meie ettepanekut heaks, hoolimata sellest, et ma tean, et nõukogus ei olnud ka niivõrd ühest arvamust," rääkis abilinnapea. Tema teada pidi Eesti Raudtee juhatus esitamagi nõukogule ettepaneku kinnistu Tallinnale müüa.

Seda, kas linn plaanib uuel enampakkumisel osaleda, otsustab linnavalitsus siis, kui enampakkumine on väljas.

Suurtüki 12 kinnistul asuvad praegu lagunenud kahekorruseline remonditöökoda ja pumbajaam. Kuna kinnistu asub vanalinna muinsuskaitsealal, kehtivad sellele ranged piirangud, mis tähendab, et sisuliselt ei saa sinna midagi uut ehitada.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: