Valgamaal kannavad õunapuud tänavu juba teist saaki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Valgamaal Koikkülas asuva Eha talu õunapuud kannavad tänavu teist saaki. Peremees Illar Sinimäe pole midagi sellist oma elus näinud ja harukordse juhtumiga on tegu isegi teadlaste arvates.

Eha talu puud kasvatasid sel aastal õunu teist korda. Mõnikord lähevad õunapuud ühel aastal mitu korda õide, aga topeltviljad on midagi tavatut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peremees Illar Sinimäe ütles, et tegelikult oli tal tänavu vilets õuna-aasta. "Õunad kukkusid põua tõttu maha ja õunakoi ajas neid palju läbi, nii et ei olnudki peaaegu, ei saanudki õunu," tõdes ta.

Nüüd on loodus pakkunud teise võimaluse veel. Palju pole õunu seegi kord ja väga suured pole need ka.

Teist saaki on aga andnud ainult Eha talu puud, mujal ümbruskonnas see peremehe sõnul nii pole.

"Mina märkasin seda kolm nädalat tagasi. Hakkasin suviseid kasve ära võtma ja avastasin, et on uued õunad," rääkis ta, et õunapuude õitsemist ta ei märganudki.

"Üks on valge klaar, aga teised sordid on mulle tundmatud. Need on vanad puud. Kui ma siia elama tulin, siis nad juba olid siin ja neid sorte ma ei tea. Aga pole ma kunagi punapõskset valget klaari näinud nagu praegu on," lisas Sinimäe.

Eesti kogenuima õunaeksperdi Toivo Univeri sõnul on see, et puud aastas kaks korda õunu kannavad, tõesti erakordne. Univeri arvates võib põhjusi olla mitu - esmalt põuane suvi, kuid ka näiteks puude tüvekahjustused.

Illar Sinimäe peab selle aasta ilma teistsuguseks. Põuda on ta näinud küll, kuid tänavune suvi oli Eha talu peremehe sõnul isemoodi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: