LHV: uue LNG-kiirlaeva hankimine on Tallinkile positiivne otsus

Megastari esimene graafikujärgne väljumine Tallinnast 29. jaanuaril 2018..
Megastari esimene graafikujärgne väljumine Tallinnast 29. jaanuaril 2018.. Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

LHV vanemanalüütiku Sander Danili sõnul oli Tallinki teade 250 miljoni euro eest uus LNG-kiirlaev hankida ootuspärane, kuid positiivne teade.

"Tallinki plaan jätkuvalt uuendada oma laevaparki on üldplaanis positiivne, kuna võimaldab eeldatava kütusekulude kokkuhoiu arvel saavutada kasumlikkuse kasvu või siis veelgi kergitada turuosa, pakkudes teenust konkurentidest soodsama hinnaga. Suurem laev võimaldab lisaks tõsta kuluefektiivsust ka muude kululiikide lõikes," ütles Danil BNS-ile.

"Teisest küljest on laevapargi ajakohastamine ka vajadus, kuna pikemas perspektiivis lähevad keskkonnanõuded laevadele Läänemerel tõenäoliselt järjest karmimaks," lisas Danil.

LHV analüütiku hinnangul on tõenäoline, et uue laeva saabumisega võib Tallink praegu Tallinna-Helsingi liinil opereeriva Stari maha müüa.

"Milline on Tallinna ja Helsinki vaheline laevaliiklus aastal 2022, on hetkel keerukas täpsemalt hinnata, aga ma praegu usun, et kolm shuttle laeva Tallinkile sel liinil on liiga palju," märkis Danil.

"See tähendaks, et uus laev hakkab opereerima liinil koos Megastariga ning Star kas müüakse või prahitakse välja. Samas kui Tallinkil õnnestub oma turuosa selleks ajaks oluliselt suurendada, on võimalik ka stsenaarium, et liinil jätkatakse kolme kiirlaevaga," lisas LHV analüütik.

Tallink teatas neljapäeval 250 miljonit eurot maksma mineva LNG-l töötava kiirelaeva ostmisest Tallinna-Helsingi liinile. "Investeeringu maht on ligi 250 miljonit eurot. Laeva valmismisajaks on planeeritud 2021. aasta lõpp või 2022. aasta esimesed kuud," ütles Paavo Nõgene pressile.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: