Läänemaa võib "viimase miili" netiühendamisel jääda vaeslapse rolli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kiire interneti püsiühenduse kaardistamine.
Kiire interneti püsiühenduse kaardistamine. Autor/allikas: ERR

Tehnoloogiaportaali Geenius.ee andmetel on riigi toel Elektrilevi poolt enam kui 40 tuhande majani toodavast kiirest internetiühendusest Läänemaale plaanitud vaid 48 ühenduspunkti.

Läänemaa omavalitsusjuhtide arust on see ebaõiglane ja nad saadavad majandusministeeriumile seetõttu protestikirja. Elektrilevi on aga optimistlik, et Läänemaale lisandub uusi kiireid internetiühendusi siiski rohkem kui esialgu plaanitud, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Elektrilevi võitis avaliku konkursi internetiühenduste rajamiseks turutõrke piirkonda ehk sinna, kus Eesti sideoperaatoritel investeeringuplaane kiire interneti rajamiseks pole.

Riigi eraldatud kahekümne miljoni euro toel tuuakse viie aastaga kiire internet enam kui 40 000 majani, neist üle 15 000 Harjumaal. Läänemaal oli uute ühenduste arvuks pakutud vaid 48 maja.

"Tegelikult selline käik naeruvääristaks nii Eesti riiki kui ka tema regionaalpoliitikat," ütles Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus.

Elektrilevi juhatuse liikme Taavo Randna sõnul ei väljenda pakkumises olnud number aga lõplikku arvu ja Elektrilevil on plaanis lähiaastatel teha lisaks riigitoetusele ka omapoolseid investeeringuid internetivõrkude arendamisse.

"Läänemaal me ise elektrivõrku ei oma ja teeme koostööd kohapealse võrguettevõttega. Seega aadresside hulk oli mõnevõrra väiksem kui teistes piirkondades. Küll aga need 48 aadressi, mida me lubasime välja ehitada, ei jää ainsateks. Ise usume, et Läänemaale rajame kiire interneti võimaluse rohkem kui tuhandele aadressile," ütles Randna.

Mikk Lõhmus ütles, et mõne aasta eest tehtud kaardistamine näitas, et kiire interneti vastu on Läänemaal suur huvi. "Siis oli sooviavaldusi ligi 1900. Järele on jäänud neist 1500 ringis."

Taavo Randna sõnul ei saanud Elektrilevi varasemaid kaardistusi kasutada ja sellel suvel uuesti Läänemaal läbi viidud küsitluse järel oli laekunud taotlusi vaid 191.

Tehnilise Järelvalve Amet sõlmib konkursi võitja Elektrileviga internetiühenduste rajamise lepingu novembri lõpus peale vaidlustusperioodi lõppu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: