Riigi 20-miljonilise konkursi viimase miili rajamiseks võitis Elektrilevi

Riigi korraldatud avaliku konkursi maapiirkondadesse kiire internetiühenduse rajaja leidmiseks võitis Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) peadirektori otsusega Elektrilevi OÜ.

Kokku laekus konkursile kolm taotlust, mille esitasid Elektrilevi OÜ, Corle OÜ ja Hariduse Infotehnoloogia SA.

TJA hindas esmalt toetuse taotlejate ja nende poolt esitatud taotluste nõuetele vastavust ning tunnistas vastavaks kaks taotluse esitajat: Elektrilevi OÜ ja Corle OÜ. TJA ei tunnistanud Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutust tingimustele vastavaks, kuna nad ei täida nõuet, mille kohaselt peab taotleja viimase kolme lõppenud majandusaasta keskmine käive ületama viis miljonit eurot.

Seejärel analüüsis ja hindas TJA vastavaks tunnistatud kahte taotlust määruse hindamiskriteeriumitest lähtuvalt ning tunnistas konkursi võitjaks Elektrilevi OÜ, kes tegi parema pakkumise nii liitumisvõimaluste arvu, ühe juurdepääsupunkti toetuse suuruse kui ka maakondade kaetuse võrdsemaks muutmist arvestades. Elektrilevi ehitab välja järgneva viie aasta jooksul 40 016 kiiret internetiühendust.

Järgmise sammuna sõlmib TJA Elektrileviga lepingu toetuse abil võrgu välja ehitamiseks. Peale lepingu sõlmimist võtab Elektrilevi liitumisvõimaluse saavate aadressidega ühendust. Need inimesed, kes soovivad liitumisvõimalust kasutada, peavad omalt poolt panustama kuni 200 eurot. Ühe ühenduse väljaehitamisse panustab riik ligi 500 eurot ning ülejäänud kulud katab Elektrilevi.

TJA korraldatud avaliku konkursi eesmärk oli leida ettevõte, kes hakkab riigi toetusel rajama kiireid internetiühendusi nendesse kodudesse, kus praegu teenus puudub või ei ole piisavalt kvaliteetne ning kuhu Eesti sideoperaatorid ei plaani investeerida lähema viie aasta jooksul.

Riikliku toetuse kogusuurus on 20 miljonit eurot viieks aastaks ning konkursi võitnud ettevõtja on kohustatud ülejäänud kulutused tasuma omafinantseeringuga.

Juunis välja kuulutatud konkursi korraldas Tehnilise Järelevalve Amet (TJA).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: