Otse kell 13: riigieelarve erikomisjon arutab eelarve arusaadavust

Parlamendis on täna riigieelarve kontrolli erikomisjonis arutlusel 2019. aasta riigieelarve seaduse eelnõu seletuskirjas esitatud info selgus ja piisavus. Kell 13 algavat istungit saab portaali ERR.ee vahendusel jälgida otsepildis.

Komisjoni ette on kutsutud õiguskantsler Ülle Madise, samuti eelarvenõukogu, rahandusministeeriumi ja riigikontrolli esindajad.

Õiguskantsler Ülle Madise ütles oktoobri keskel, et riigieelarve seaduse eelnõu on liiga arusaamatu ning see ei võimalda kulude üle otsustamist riigikogu liikmete poolt.

"Riigieelarves peavad kõik olulisemad tulud ja kulud selgelt kirjas olema. Nii, et avalikkus mõistab, kui palju kulub riigimasina käigus hoidmiseks, kui suured on õpetajate, arstide, päästjate, politseinike palgad, kui palju on seadustega ette nähtud sotsiaalse turvavõrgu jaoks. Praegu see nii ei ole, arutletakse seletuskirja üksikute osade üle ja riigikogult on otsustusroll ära võetud," ütles Madise ERR-ile.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni kuuluvad Olga Ivanova (fraktsioonitu), Inara Luigas (SDE), Enn Meri (Vabaerakond), Andres Metsoja (Isamaa), Henn Põlluaas (EKRE) ja Aivar Sõerd (Reformierakond).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: