Arendaja tahab Paljassaare tee algusesse 14-korruselise hoone püstitada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põhja-Tallinnasse Kopli tänava ja Paljassaare tee nurgakrundile võib tulevikus kerkida 14-korruseline elu- ja ärihoone ning läbi krundi tuleb kõnnitee Kopli tänavalt mere juurde.

Praegu menetluses olev detailplaneering, mida eelmisel nädalal arutas Põhja-Tallinna linnaosakogu, näeb ette, et umbes 13 000 ruutmeetri suurune Paljassaare tee 2 tootmismaa muudetakse äri- ja elamumaaks ning sinna rajatakse 14 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega hoone.

K-Projekt Aktsiaseltsi projektijuht Jüri Mirme, kes esindab menetluses detailplaneeringu algatamisettepaneku teinud Paljassaare One Development OÜ-d, rääkis ERR-ile, et praegu on seal parkimisplats, kus ühtki hoonet ei asu.

"Praegu on seal lihtsalt nullhaljastusega killustikuplats, aga planeeringus on täiesti uus haljastus tehtud, istutatakse uued puud ja tehakse kõnniteed, mis lähevad avalikuks kasutamiseks," sõnas Mirme.

Kui autoga pääseb tulevase kõrghoone juurde Paljassaare teelt, siis jalakäijatele on juurdepääsutee plaanitud Kopli tänavalt jalakäijate sillalt, kuhu kavatsetakse rajada trepp ja lift. Samas meri selles paigas ujumiseks ei sobi.

"Ujumisranda ei ole, seal on kai. Praegu käib kai ääres tootmine ja eks see mõnd aega veel kindlasti jätkub, aga menetluses olevas Põhja-Tallinna üldplaneeringus on juba sinna rannapromenaad ette nähtud, kuna see Paljassaare tee 2 pole päris mereäärne krunt," kirjeldas arendaja esindaja.

Ta lisas, et tulevikus peaks kogu Paljassaare sadama piirkond tootmisalast segahoonestusalaks muutuma ning uue ilme saama.

Mirme sõnul on detailplaneeringu menetlus pikaajaline protsess, millest üle poole on praeguseks tehtud. Praegu kogub planeering kooskõlastusi.

"Arvan, et see planeering veel ikka umbes aastajagu võtab aega," prognoosis ta.

Paljassaare One Developmenti juhatuse liikme Mirjam-Mari Marastu sõnul on tema soov, et kõik toimuks võimalikult kiiresti. Ta märkis, et kuna tegu on nurgakrundiga, on oluline, et see oleks teetähis ning nii on leidnud ka linnaarhitektid.

Paljassaare One Development paistab silma selle poolest, et selle omanikeringi kuulub hulk Hiina kodanikke. Marastu selgitas, et üks hiinlastest on Eestiga seotud pikaajaliselt, teinud siia mitmeid investeeringuid ja tal on arendusprojekt käsil ka Paljassaare põhjakaldal. Eestisse sattusid Hiina investorid Soome osanike kaudu.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: