Venemaalt pärit noorekrelane: EKRE lahendab integratsiooni küsimused

Fjodor Stomahhin
Fjodor Stomahhin Autor/allikas: Erakogu

Venemaalt Eestisse emigreerunud EKRE noorteliikumise Sinine Äratus juhatuse liikme Fedor Stomakhini sõnul on EKRE-l potentsiaali lahendada Eestis integratsiooni probleem ning kaasata edukalt vene valijaid.

Stomakhin rääkis usutluses ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et
EKRE asub väljaspool liberaalset konsensust, mis üritab muuta maailma globaalseks supermarketiks, kus elab amorfne, vaevu eristatav inimmass.

"Sotsiaaldemokraadid värviksid supermarketi roosaks, Isamaa siniseks, kuid põhiidee jääb samaks," leidis ta.

Stomakhin märkis, et ta toetab etnilist natsionalismi globaalselt. "Ma usun, et pole rahvust, kes vääriks genotsiidi massilise migratsiooni näol kolmandatest riikidest," ütles ta.

Stomakhini sõnul ei ole ta nõus EKRE-st loodud meelevaldse kuvandiga, et see koosneb homofoobidest, rassistidest ja russofoobidest.

"Ma ei võta neid süüdistusi foobiates tõsiselt, sest sellised süüdistused on ideoloogiline relv teisitimõtlejate vastu," ütles ta.

Stomakhini hinnangul on EKRE-l potentsiaali haarata ka vene valijaid ja seda näiteks pereväärtuste vaatepunktist lähtuvalt ning lahendada integratsiooni küsimused.

"Liberaalid suruvad meile peale alandavat, rõhutud vähemuse staatust, mis paneb kohalikud venelased samasse kategooriasse neegrite ja transsoolistega," märkis Stomakhin.

Tema hinnangul tuleb lõpetada kohalike venelaste kujutamine vähemusena, kuid samas tuleb neilt nõuda lojaalsust Eesti riigile.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: