EL-i rahandusministrid on digimaksu kehtestamises eriarvamusel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: John Thys/AFP/Scanpix

Euroopa Liidu rahandusministritel ei ole digimaksu kehtestamise osas üksmeelt.

Euroopa Komisjoni ettepanek on kehtestada digifirmadele 9,5-protsendiline maks, mis oleks palju väiksem kui see, mis kehtib nii-öelda tavalistele riigipiiride üleselt tegutsevatele ettevõtetele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Väiksemad riigid nagu Iirimaa ja Luksemburg kardavad, et digimaks vähendab nende atraktiivsust, Taani jällegi kardab USA kättemaksu, sest enamik suuri digifirmasid on Ameerika Ühendriikide päritolu.

Digimaksu peab heaks kiitma Euroopa Parlament ja seejärel 28 liikmesriiki.

Tõniste: digimajandus peaks olema õiglaselt maksustatud

Rahandusminister Toomas Tõniste ütles, et kuigi ministrite hulgas on digiteenuste maksustamise tehnilistes ja õiguslikes küsimustes vaja veel täiendavalt tööd teha, on nad ühel nõul rahvusvaheliste maksureeglite ajakohastamise vajaduses.

"Praegu liigutakse selles suunas, et kehtima hakkaks üks ülemaailmne lahendus, mis kehtestatakse läbi OECD. Sellele omakorda eelneks vahepealse etapina digiteenuste ajutine maks EL-is," ütles minister.

Tõniste sõnul on Eesti jaoks oluline, et kui näiteks meie inimeste andmete kogumisest ja kasutamisest teenitakse tulu, siis jääksid maksud selle tulu pealt ka Eestisse.

"Ka arutelul andis tooni arvamus, et EL peaks astuma samme digiettevõtete õiglasemaks maksustamiseks riigis, kus väärtust luuakse. Digiteenuste ajutine maks oleks esimene samm, mis meid globaalsele kokkuleppele lähemale viiks," selgitas rahandusminister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: