Austria plaanib viieprotsendilist veebihiidude reklaamitulu maksu

Veebihiidude logod, keda tagasilükatud maksualgatuse oleks võinud puudutada.
Veebihiidude logod, keda tagasilükatud maksualgatuse oleks võinud puudutada. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Austria valitsus tegi kolmapäeval ettepaneku kehtestada veebihiidude nagu Google ja Facebook reklaamitulule viieprotsendine maks, mis on kõrgem kui Prantsusmaa ja teiste Euroopa Liidu riikide plaanitav sarnane maks.

Austria kantsler Sebastian Kurz ütles, et maksu eesmärk on lõpetada ebaõiglane olukord, kus veebihiiud võtavad oma tulu arvele tütarfirmades madala maksumääraga EL-i liikmesriikides.

Valitsus loodab, et uus maks, mille peab heaks kiitma veel riigi parlament, toob 2020. aastast riigikassasse 200 miljonit eurot.

Sihikule võetakse enam kui 750 miljoni eurose ülemaailmse aastakäibega firmad, mis teenivad vähemalt 25 miljonit eurot tulust Austrias.

Osana muudatustest tühistatakse ka käibemaksuvabastus alla 22 euro eest internetis müüdud kaupadele.

Märtsis esitles Prantsusmaa eelnõud kehtestada 3-protsendine niinimetatud GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple) maks veebihiidude reklaamitulule ja isikuandmete edasimüümise pealt teenitud tulule.

Austria rahandusminister Hartwig Löger ütles, et tema riik tahab kõrgemat maksumäära, et teha tasa need aastad, mil veebihiiud makse vältisid.

Osa uuest maksutulust kasutatakse Austria meedia digitaliseerimise toetamiseks, ütles ta.

Sarnast maksu plaanivad ka Ühendkuningriik, Hispaania, Jaapan, Singapur ja India.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: