ERJK ja rohelised klaarivad jätkuvalt rahaasju

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jalgrattaga Tallinna abilinnapea ja roheliste erakonna juht Züleyxa Izmailova Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Erakond Eestimaa Rohelised ei nõustu ilmselt täitma erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) otsust, mis nõuab kunagiste valimiste ajal tekkinud arvete riigieelarvesse tagasimaksmist.

"Erakonna juhatus on võtnud vastu seisukoha, et ilmselt vaidlustame selle otsuse, kui meile vastav nõue esitatakse," ütles ERR-ile erakonna peasekretär Joonas Laks.

ERJK hinnangul on roheliste erakonnal olnud rahalise seisuga probleeme pikemat aega. Vaidlusalune summa on umbes 10 000 eurot.

"Ostuvõlgade maht on juba väiksem kui 10 000 eurot ning see väheneb pidevalt, seega umbes 90 protsenti võlgadest on makstud. Meie rahaline seis on seitsme aastaga järjest paranenud. Üles on jäänud veel viimased võlgnevused 2011. aasta valimistest. Erakonna aktiiv on teinud kõvasti tööd ja seda puhtalt oma vabast ajast, sest riigilt ei saa me teatavasti mitte sentigi. Valimistele läheme vastu noore, professionaalse kooskonnaga ja jätkusuutlike plaanidega suunata Eesti vabariik rohelisemale kursile," kommenteeris Laks.

ERJK algatas oktoobris erakonna Eestimaa Rohelised suhtes menetluse erakonnaseaduse rikkumise tõttu, mis seisneb erakonna pikaajalises krediteerimises võlausaldajate poolt.

"Erakond on saanud krediiti mittekrediidiasutuselt ning kasutanud võlausaldajate raha soodustatud tingimustel intressivabalt ja ilma tagasimakse tähtajata, mis pole kättesaadavad teistele isikutele," seisab rohelistele tehtud ettekirjutuses.

"Nii erakonna krediteerimine mittekrediidiasutuse poolt kui tarnijate poolt teenuse ättesaadavaks tegemine soodustatud tingimustel on erakonnaseaduse
kohaselt käsitletavad kui keelatud annetus, mis tuleb tagastada selle teinud isikutele, antud juhul võlausaldajatele. Seoses erakonna Eestimaa Rohelised väga pikaajalise, mis on 2500-3000 päeva maksetähtaega ületanud võlgnevusega tarnijatele tegi komisjon erakonnale ettekirjutuse keelatud annetuse tagastamiseks."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: