Sutrop on valmis võtma Reformierakonna valitsuses haridusministri portfelli

{{1541587020000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Margit Sutrop. Autor/allikas: Andres Tennus/Tartu ülikool

Kolmapäeval Reformierakonna ridades riigikokku kandideerimisest teatanud Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, praktilise filosoofia professor Margit Sutrop ütles ERR-ile, et on Reformierakonna valitsusse pääsemisel valmis võtma haridusministri koha.

"Tahan anda oma panuse Eesti tuleviku kujundamisse. Eesti tulevik sõltub sellest, millise hariduse saavad meie lapsed ja lapselapsed. Olen kolme lapse ema ja viie väikese poisi vanaema ja tean, et iga ema ja isa soov on, et tema laps oleks õnnelik. Just hea haridus võimaldab elada head elu," ütles Tartus kandideeriv Sutrop pressiteate vahendusel.

Sutrop lubab seista selle eest, et Eesti saaks endale erakondadeülese haridus- ja teaduspoliitika. "On vaja, et nii, nagu lepiti kokku, et Eesti panustab 2 protsenti SKT-st kaitsekuludesse, lepitakse kokku ka 1 protsendi panustamine teadusesse ja õpetajate ning õppejõudude palgakasv."

Reformierakonna juhi Kaja Kallase sõnul on Sutrop Eestis üks hariduse muredega kõige paremini kursis olev inimene, mistõttu on tal ekstra hea meel, et Sutrop tuleb parteile appi selle teema suuremaid väljakutseid lahendama.

ERR-i küsimusele, kas Sutrop on valmis ka Reformierakonna haridusministri kandidaadiks hakkama, kui Kaja Kallas seda soovib, vastas ta jaatavalt.
"Kindlasti ma olen valmis igasugust vastutust võtma, mis aitab Eesti hariduselu parandada," lausus Sutrop.

Sutrop kandideeris tänavu kevadel Tartu Ülikooli rektoriks, kuid ei osutunud valituks. Ta on Tartu ülikooli eetikakeskuse rajaja ning humanitaarteaduskonna ja kunstide valdkonna dekaan . Reformierakonna liige on ka tema abikaasa Urmas Sutrop.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: