Ekspert: uuest liikluskorraldusest paremat lahendust on Tallinnas Gonsiori tänaval raske leida

Tallinnas Lasnamäed kesklinnaga ühendaval Gonsiori tänaval jääb edaspidi autodele üks sõidurada, mida mööda saab ennelõunal sõita kesklinna suunas, keskpäevast alates Lasnamäe suunas. Professor Dago Antovi hinnangul oleks paremat lahendust sellele tänavale raske leida.

Gonsiori tänav suleti liiklusele 1. juunil. Nüüd, kolm nädalat enne selle taasavamist on võimalik uuest liikluskorraldusest aimu saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uue liikluskorralduse järgi saavad autod hommikul kella 6-st 12-ni sõita Laagna tee poolt linna suunas ja pärast seda teistpidi. Äärmised rajad mõlemas suunas on mõeldud bussidele, taksodele ja elektriautodele.

"Muutsuunaga liiklust juhivad valgusfoorid ja tuleb jälgida muutsuuna liiklusega valgusfoore. Kui põleb roheline nool, siis võib seda sõidurada kasutada, ja kui põleb punane rist, siis sõidurada kasutada ei või. Juhul kui sõiduk on muutsuunaga rajal ja süttib punane rist, siis tuleb lahkuda parempoolsele ühissõidukirajale ja esimeselt ristmikult ära pöörata," selgitas Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Pärast liikluse ühesuunalist sulgemist antakse tänavale välja sõitnud sõidukitele teatud aeg tee läbimiseks enne, kui liiklus teistpidi avatakse. Suuna muutumise kellaajad on esialgsed ja võivad veel muutuda vastavalt reaalsele nõudlusele.

Tallinna Tehnikaülikooli logistika professori Dago Antovi sõnul vajab Gonsiori lahendus ilmselt veel harjumist, kuid tänava laiust arvestades oleks sellest lahendusest paremat raske leida.

"Praegu oli see selge, et /.../ Gonsiori tänav autoliikluse vajadusi enam mingil kujul ei taganud. Selleks, et nüüd vähegi parandada ühistranspordi konkurentsivõimet, siis oli vaja, et bussid pääseksid hommikul ja õhtul kiiremini seda rahvamassi tagasi vedama. Ma arvan, et see oli selles mõttes vajalik," rääkis Antov.

Kui liiklejad on Gonsiori uue liikluskorraldusega harjunud, ootab Piritalt ja Viimsist linna sõitvaid autojuhte ees uus katsumus. Nimelt jõuab Reidi tee ehitus faasi, mil Russalka monumendi juures läheb autodel mõneks ajaks väga kitsaks. Rüütelmaa lubab, et päris kinni Narva maanteed ei panda.

"Kui on vaja nüüd seda liiklusruumi sulgeda nii palju tõesti, et sõiduradade arv hakkab vähenema, siis me vaatame, kas me saame vastavalt liiklusnõudlusele tekitada ajutise muutsuuna raja liiklusmärkidega. Kui on õhtul linnast väljuvaid sõidukeid rohkem, siis on üks rida neile rohkem ja hommikul vastupidi," rääkis Rüütelmaa.

Seejuures on Pirita ja Viimsi elanike üks võimalus Pirita tee ummikute vältimiseks kasutada Laagna teed ja uut Gonsiori tänavat.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: