Uuring: iga teine on valmis nn ümbrikupreemiat vastu võtma ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kümnest Eesti elanikust vähemalt üheksa peab maksude tasumist oluliseks kodanikukohuseks, samas on iga teine valmis võimaluse avanedes vastu võtma lisatasu nii-öelda ümbrikus, näitas maksu- ja tolliameti tellimusel uuringufirma Kantar Emori läbiviidud avaliku arvamuse uuring.

"92 protsenti Eesti elanikest tunnevad kodanikukohustust, et maksude maksmine on nende jaoks oluline. Samas ainult 77 protsenti tunneks ennast halvasti, kui nad jätaks maksud maksmata. Ja kui esitasime hüpoteetilisi olukordi, kas nad teatud juhtudel maksaksid makse, siis nägime, et lausa 50 protsenti ei deklareeriks lisatulu, kui nad saaks näiteks aasta lõpus 2000 eurot preemiat sularahas ja nad arvavad, et vahelejäämise võimalus on väike," selgitas Kantar Emor ärisuuna juht Kai-Riin Kriisa "Aktuaalsele kaamerale".

Maksuamet kavatseb hakata uuringut korraldama igal aastal, lootes sellest abi inimestega suhtlemisel ja neile maksusüsteemi selgitamisel.

"Kui järgmisel aastal on füüsilise isiku tulude deklareerimine, siis inimestele, kel on mitmeid kinnisvaraobjekte omanduses, me tuletame meelde, kas ta on ikka üüritulu vajadusel deklareerinud, kas ta on deklareerinud oma välistulu, kas on deklareerinud võimalikke väärtpaberitega seotud tehingutest saadud tulu. Pideva nügimise kaudu tuletame inimestele meelde, et korrektne maksukäitumine on oljuline ja et igaüks peab seal täitma oma rolli," ütles MTA peadirektor Valdur Laid.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: