Trumpi ja USA ülemkohtu esimehe vahel puhkes sõnasõda

USA ülemkohtu esimees John Roberts kritiseeris president Donald Trumpi, kes oli nimetanud San Francisco kohtunikku "Obama-kohtunikuks". Asjaolu, et kõrge kohtunik võtab sõnab ametisoleva presidendi vastu, on väga erandlik.

President Barack Obama ajal ametisse nimetatud kohtunik Jon Tigar peatas Trumpi otsuse, millega administratsioon soovis keelata ebaseaduslikult piiri ületanud sisserändajatel piiril varjupaigataotlust esitada.

Donald Trump leidis seejärel, et Tigaril ei ole õigus, ja ta teatas, et "Obama-kohtunikel" on eri seisukohad kui neil, kes vastutavad riigi julgeoleku eest.

Ülemkohtu esimees John Roberts rõhutas omakorda, et USA-s ei ole Obama, Trumpi, Bushi ega Clintoni kohtunikke ja lisas, et sõltumatu kohtusüsteemi eest tasub kõigil tänulik olla.

Trump jätkas teemat oma Twitteri-kontol ning märkis, et USA-s on küll "Obama-kohtunikke". Samuti soovitas riigipea Robertsil tutvuda 9. ringkonna kohtuotsustega, mis olevat Trumpi hinnangul kallutatud ja šokeerivad.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: