Niguliste jõulukuusk on seekord pühendatud vabariigi sünnipäevale

Foto: Niguliste Muuseum

Pühapäeval pidulikult avatud Niguliste Muuseumi jõulukuusk on traditsiooniliselt temaatiline ja seekord pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Kuuse kaunistamisel said kaasa lüüa lapsed, kes valmistasid jõuluehteid.

Niguliste kirikusse oli seda sündmust uudistama tulnud palju inimesi ja emotsiooni järgi otsustades, ei tulnud neil pettuda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Niguliste jõulukuuses on seekord kokku saanud kaks eestlaste jaoks olulist pidulikku sündmust - jõulud ja juubel. Temaatilised jõulupuud on Niguliste kirikus asuvas Eesti kunstimuuseumi filiaalis saanud juba traditsiooniks.

"Esimene kuusk oli pühendatud meie kõige tuntumale kunstiteosele, Bernt Notke "Surmatantsule", see oli eriline, selliste kuldsete luukeredega ja eelmise aasta kuusk oli viktoriaanlik, hõbedane ja jutustas jõulukuuse traditsiooni lätetest. Ja sel aastal on siis kuusk pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale," rääkis Niguliste muuseumi programmijuht-kuraator Merike Kurisoo.

Kuna Niguliste kiriku näol on tegemist muuseumiga, kus eksponeeritud hulgaliselt haruldasi kunstiteoseid, siis päris kuuse toomine pole teoste kaitseks kahjuks võimalik ja leppima peab kunstkuusega.

Nii suurt jõulupuud pole Nigulistes varem olnud ja selle püsti panemine nõudis ehitustellinguid ja vähemalt 50 töötundi vaevanägemist. Kuuse kaunistas dekoratsioonifirma Shishi ja kaasa lõid ka lapsed, kes valmistasid jõuluehteid.

"Kuna nõukogude aeg tuli vahele, siis sellist traditsiooni nagu me näeme Skandinaavias, kus siiamaani kaunistatakse rahvuslippudega jõulukuuski, meie kultuuriruumis pole ja me oleme pikalt selle peale mõelnud, et seda võiks teha ja Eesti 100 andis selleks väga hea võimaluse," selgitas Shishi juhatuse liige Mart Haber.

Jõulukuu on Nigulistes tavaliselt üks publikurohkemaid aegu, sest lisaks jõulupuule, mida imetlema tullakse, tähistatakse 6. detsembril nigulapäeva ja terve kuu on kavas mitmeid kontserte.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: