Lätis suri kaks vaktsineerimata last ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase kuu jooksul on Lätis surnud kaks last, kellele polnud tehtud riiklikus vaktsineerimiskavas olevaid kaitsesüste.

Laste kliiniline ülikoolihaigla teatas, et üks lastest põdes läkaköha ja suri selle tüsistuste tõttu. Last polnud läkaköha vastu vaktsineeritud, vahendas Mixnews.

Teine, kodusünnitusel sündinud laps ei saanud sünni järel kohustuslikku K-vitamiini süsti. Tal tekkisid verehüübehäired ja ajuverejooks, mille tagajärjel ta suri.

"Mõlemad õnnetused oleksid jäänud juhtumata, kui nii meedikud kui lapse eest hoolitsevad vanemad oleksid järginud tänapäevaseid tõenduspõhiseid andmeid ning tõendatud meditsiiniinfot ja -praktikat," teatasid haigla esindajad.

Haigla saatis lapsevanematele, tervishoiutöötajatele ja kõigile, kes Läti laste elust ja tervisest hoolivad, avaliku kirja. Selles rõhutavad arstid, et vaktsiinid ja K-vitamiin on tähtsad ennetusmeetmed, mille põhieesmärk on vähendada vastsündinute suremust. Lapsi vaktsineeritakse vastavalt ajakavale, millest tuleb kinni pidada, et kaitsta lapsi kriitilistes arengustaadiumides, mil risk on suurim.

Eksperdid leiavad, et haiguste ennetamine on laste õigus, mille eest vastutavad tema vanemad ja ka arstid.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel on Lätis alates 2010. aastast vaktsiinvälditavatesse haigustesse surnud 15 last. Nende surma põhjuseks on olnud köha, gripp, tuberkuloos, B-hepatiit ja haemophilus influenza nakkus.

Kaheksa last ei olnud surres veel aastavanused, kuus olid kuni 13 kuu kuni seitsme aasta vanused ja üks 17-aastane.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: